Apple Via del Corso, dyqani i parë Apple në qendër të Romës

Italia është një nga vendet e Mesdheut që gjithashtu gëzon një mbulim të mirë për sa i përket dyqaneve zyrtare të Apple. Në këtë rast dyqani Apple Via del Corso Do të jetë e para e kompanisë e vendosur në qendër të Romës.

Nga faqja e internetit 9To5Mac Ato na tregojnë detajet e këtij dyqani të ri Apple që do të hapet së shpejti në rrugën e famshme dhe qendrore tregtare të Romës. Kompania po dekoron gjithçka për hapjen e madhe të së cilës nuk ka asnjë datë zyrtare që nga sot por e cila do të shpallet së shpejti. Deri më tani ata e kanë zbukuruar dyqanin me një Logoja e Apple me temë mermeri si ai që mund të shihni në titullin e këtij artikulli.

Të gjithë përdoruesit e Apple e dinë këtë Të kesh një dyqan zyrtar Apple afër ka përparësi të mëdha përtej mundësisë së blerjes së pajisjeve të tua e nënshkrimit të njëjtën ditë të lëshimit ose të ngjashme. Dyqanet Apple ofrojnë kurse të ndryshme si dhe një ambient të këndshëm për t’u provuar para se të blini ndonjë produkt.

Por firma Cupertino i besoi Foster + Partners për të kryer procesin e restaurimit të palazos të shekullit të XNUMX-të, ku ndodhet dyqani. Padyshim këto ndërtesa janë emblematike dhe Apple ka tendencë të respektojë shumë vetë strukturën përveç detajeve të brendshme.

Apple hapi dyqanin e saj të parë në Itali më shumë se 14 vjet më parë dhe tani shton se do të jetë dyqani i shtatëmbëdhjetë i kompanisë i hapur në këtë vend. Ata tashmë kanë më shumë se në Spanjë, Apple, ne nuk duam të lihemi pas!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.