Apple zgjedh Cookie Monster për të reklamuar iPhone-in e saj

Apple kohët e fundit ka lansuar një reklamë të re për iPhone 6s të saj me një përbërës shumë të rëndësishëm të humorit. Në këtë rast, hapësira e reklamave ka një protagonist të qartë. Me leje nga telefoni inteligjent i Apple, Përbindëshi i famshëm Cookie nga Sesame Street është në qendër të vëmendjes së spotit të ri të mollës. Gjatë reklamës, Triki - ky është emri i përbindëshit blu nga Sesame Street - shfaqet duke gatuar cookies dhe duke përdorur Siri për të aktivizuar kohëmatësin në iPhone.

Në këtë fushatë, kompania që drejton Tim Cook synon të nxjerrë në pah faktin se Siri është gjithmonë aktiv, përgjithmonë, në pritje të thirrjes. Për ta bërë këtë, thjesht thuaj "Hej Siri" dhe asistenti i famshëm i smartphone Apple aktivizohet automatikisht. Kjo është e mundur pasi që të dy iPhone 6s dhe 6s Plus kanë të montuar procesorët A9 të Apple, si dhe M9. Këto patate të skuqura ju lejojnë të përdorni Siri pa pasur nevojë të keni pajisjen të lidhur me energjinë, gjë që ishte e nevojshme në modelet e mëparshme të iPhone.

Ndërsa Cookie Monster pret me padurim që biskotat të jenë gati për t’u hequr nga furra, ai gjithashtu përdor përsëri asistentin e zërit të Apple. Një "Hey Siri" i ri ju lejon të luani këngën e Jim Croce "Koha në një shishe". Ndërsa kjo po ndodh, ajo lëviz nëpër kuzhinë, duke gbumbulluar një lugë druri dhe duke u ankuar për pritjen që po pret derisa të bëhet pjekja e thesareve të saj të preferuara të kuzhinës.

Protagonisti i kësaj reklame, i cili quhet "Timer", është një nga disa personat e famshëm që shfaqen në fushata të ndryshme të Apple. Ajo që është shumë karakteristike për këtë spot është fakti se është personazhi i parë jo-real që luan në një reklamë për kompaninë amerikane. Më parë, yje si Jamie Foxx, Bill Hader, John Favreau dhe Stephen Curry kanë luajtur në reklamat e Apple, duke theksuar veçori të tilla si Motion Pictures ose 3D Touch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jose Angel Dueñas dijo

    Karakteri im i preferuar Sesame Street, duke prezantuar iPhone, kjo duhet të thotë diçka. Hehehehe.