Apple zgjeron programin e blerjes së vëllimit të aplikacioneve në 8 vende të reja

dyqani i Aplikacioneve

Gjithnjë e më shumë biznese, institucione publike dhe qendra arsimore kanë filluar të përdorin iPad ose iPhone si një mjet për punë dhe studim, të paktën në Shtetet e Bashkuara. Apple dëshiron gjithnjë e më shumë kompani dhe qendra studimore po përdorin iPad-in si mjet për të kryer detyra të ndryshme ditore dhe ka një program të blerjes së vëllimit për këtë lloj situate. Ky program e bën më të lehtë për këto institucione për të zbuluar, blerë dhe shpërndarë aplikacionet e tyre iOS dhe OS X, si dhe duke siguruar mjete unike të personalizuara për secilin biznes.

Çdo zhvillues mund të ofrojë aplikacionet e tij brenda këtij programi, zhvillues i cili mund të rregulloje aplikacionet e tij për nevojat e klientëve të tij. Aktualisht programi i blerjes së vëllimit është i disponueshëm në: Australi, Belgjikë, Kanada, Danimarkë, Finlandë, Francë, Gjermani, Greqi, Hong Kong, Irlandë, Itali, Japoni, Luksemburg, Meksikë, Hollandë, Zelandën e Re, Norvegji, Singapor, Spanjë, Suedi , Zvicra, Tajvani, Turqia, Emiratet e Bashkuara Arabe, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Që prej ditës së djeshme, ky program ka zgjeruar numrin e vendeve ku qendrat arsimore, institucionet publike ose bizneset mund të kenë këtë lloj blerje masive, përfshirë Austrinë, Brazilin, Republikën Çeke, Hungarinë, Poloninë, Portugalinë, Afrikën e Jugut dhe Indinë.

Ky program nuk është i disponueshëm vetëm për blerjen e aplikacioneve për iOS dhe OS X është gjithashtu në dispozicion për blerjen e librave, ideal për qendrat arsimore. Përveç kësaj, në sajë të personalizimit të aplikacioneve, kompanitë mund t'i personalizojnë këto aplikacione posaçërisht për biznesin e tyre, pa pasur nevojë të përdorin një zhvillues i cili krijon një aplikacion për platformën e tyre nga e para. Të gjitha pajisjet që përfshihen në këtë program marrin automatikisht të gjitha aplikacionet pasi azhurnohen si dhe shkarkimet e librave ose aplikacioneve të tjera që kryhen së bashku. Ky program është i njëjtë për të qenë në gjendje të menaxhoni një numër të madh të pajisjeve Apple pa qenë e nevojshme të jeni në kontakt fizik me to.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.