Apple zhvillon kutitë e iPhone me opsionin e karikimit për AirPods

Apple punon në rastet për të karikuar AirPods

AirPods kanë lindur si disa Altoparlantë pa tel gjenerata e parë e së cilës mund të karikohej vetëm me kabëll. Brezat e ardhshëm sollën një rast të pajtueshëm me karikim pa tel. Dhe së fundmi, arritën AirPods Pro dhe Pro Max, të cilat ofrojnë një përmirësim të dukshëm në cilësinë e zërit, gjithashtu në çmim. Një patentë e botuar disa ditë më parë tregon se Apple mund të jetë duke punuar në zhvillimin e rasteve dhe rasteve të iPhone me pajtueshmërinë e karikimit për AirPods. Kjo është, një lloj ngarkese e kundërt e ndërmjetësuar nën standardin Apple për rastet dhe mbulesat e saj.

Karikoni AirPods me iPhone? Shumë shpejt

Patenta e quajtur 'Rastet dhe mbulesat për të transportuar dhe ngarkuar pajisje' është dokumenti që ka ngritur alarmet rreth aksesorëve të rinj në Apple. Patenta tregon si një rast mund të ngjitet në iPhone dhe të ofrojë karikim për një pajisje shtesë. Në varësi të formës së kutisë, ajo mund të ketë një ose një pajisje tjetër. Një shembull është ai që tregohet në imazhin e mësipërm ku AirPods mund të lidhen dhe brenda pak minutash mund t'i ngarkojmë ato, pa pasur nevojë për një karikues pa tel ose një kabëll.

Havjar AirPods Max Gold
Artikulli i lidhur:
AirPods Max 'Gold' ndalues ​​i Caviar kushton 108.000 dollarë

Përgjatë dokument ne shohim kopertina dhe raste të ndryshme që do të lejonte vendosjen e AirPods në pozicione të ndryshme. Në njërën prej tyre i shohim me një mbulesë në një format kopertine ku AirPods do të shkonin në qendër, në kufirin e majtë. Në një tjetër, ne mund t'i shohim ato në pjesën e sipërme, sipër altoparlantit kryesor për telefonata.

Në përshkrim gjithçka tregon se mund të ketë dy mundësi në lidhje mënyra se si karikohen pajisjet. Së pari, që rasti në vetvete ka një bateri dhe siguron një karikim të aksesorit. Dhe, së dyti, dhe ajo që duket më e arsyeshme, është se karikimi i kundërt mundësohet duke lejuar që iPhone 12 përmes MagSafe të ofrojë karikim të kasës dhe AirPods direkt.

Nuk është hera e parë që kemi dëgjuar për këtë formë ngarkese brenda planeve të Cupertino. Por është hera e parë që ne kemi parë idenë e përqendruar në diçka të dukshme që mund të jetë raste akuzuese në të cilat AirPods do të përfshihen plotësisht. Për më tepër, pjesa tjetër e prodhuesve mund të prezantojnë produktet e tyre në përputhje me këtë standard të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.