Apple Arcade tani është në dispozicion me një provë falas një mujore

Apple Arcade ishte një nga risitë që Apple la në WWDC të fundit 2019 dhe që ka marrë më shumë rëndësi gjatë Keynote më 10 Shtator. Apple Arcade merr kryesimin dhe tani është plotësisht i disponueshëm në iPhone, ne ju tregojmë "Netflix-in e lojërave video" të reja që Apple ka lansuar për 4,99 euro në muaj. Padyshim që kjo platformë e re është një nga shërbimet e reja me të cilat kompania Cupertino shpreson të na lidhë plotësisht dhe kjo vjen nga dora e Apple TV +, një shërbim tjetër, por ky synon të ofrojë konkurrencë absolute për Netflix.

Artikulli i lidhur:
Kjo është Apple Arcade, shiriti falas i lojërave video të Apple

Unë nuk mund të ndaloj duke ju rekomanduar që të ndaleni pranë KJO LIDHJE në të cilën do të merrni të gjithë informacionin në lidhje me Apple Arcade dhe lajmet që përfshin, si dhe mënyra më e lehtë dhe më e shpejtë për ta punësuar dhe për ta bërë atë të funksionojë në iPhone tuaj. Siç kemi thënë, tani për tani Apple Arcade është në përputhje vetëm me iPhone, megjithëse së shpejti do të jetë në dispozicion në Mac, iPad, iPod dhe natyrisht Apple TV. Shërbimi do të kushtojë 4,99 euro në muaj, megjithatë mund të kërkoni një provë falas për një muaj të plotë.

Si të merrni Apple Arcade falas për një muaj

Për ta bërë këtë ju thjesht duhet të shkoni në App Store iOS, megjithatë ajo ka një hile. Për të qenë në gjendje të shijoni Apple Arcade duhet të keni të instaluar iOS 13, versioni i sistemit operativ do të lëshohet këtë 19 Shtator në orën 19:00 pasdite. Ata prej nesh që tashmë kemi testuar sistemin e ri operativ të kompanisë ose Nëse tashmë keni azhurnuar përfundimisht dhe zyrtarisht në iOS 13 ose iPadOS, këto janë hapat:

 1. Hyni në App Store
 2. Klikoni në seksionin "Arcade" në fund të Dyqanit të Aplikacioneve iOS
 3. Klikoni në «Provojeni falas»
 4. Një provë një-mujore e përdorimit të Apple Arcade do të fillojë automatikisht

Duhet të theksohet se kjo provë është plotësisht falas. Të çabonoheni nga Apple Arcade Thjesht duhet të shkojmë te Settings> Klikoni në Apple ID> Abonimet dhe anuloni periudhën e provës Apple Arcade.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raúl Aviles dijo

  Ata kanë lëshuar një katalog që nuk më tërheq aspak ... Shpresoja shumë që zhvilluesit ta përpunonin pak më shumë ...
  Më mungon katalogu i cilësisë!