Parker është një arush pelushi që u mëson fëmijëve duke përdorur ARKit

Një arush pelushi për fëmijët që është në përputhje me ARKit të Apple dhe që do të jetë interesant për të mësuar nga të vegjlit në shtëpi. Kështu paraqitet "lodra" e re. kanë filluar të shesin në disa dyqane të Apple djemtë nga Cupertino.

Reallyshtë me të vërtetë një lodër e mbushur që, pa pasur ndonjë përbërës elektronik brenda, do t'i ofrojë fëmijës një mënyrë spektakolare të bashkëveprimit me të. Padyshim që do të ndihmojë fëmijët më të vegjël eksperimentoni me këtë realitet të shtuar duke përdorur pajisjet iOS.

Kjo është video në të cilën mund të shihni një pjesë të funksionimit të tij me një iPad si protagonist:

Siç mund ta shihni në këtë reklamë, ato na tregojnë mundësitë që u ofrojnë të vegjëlve për t'u kujdesur, edukuar dhe për të qenë të përgjegjshëm. Fëmijët do merrni rrezet X të ariut, merrni temperaturën për të kontrolluar temperaturën ose thjesht ushqeje atë.

Parker, është në dispozicion për blerje me pajisje të ndryshme për t'u përdorur si «mjete» kujdesi, ne shohim një termometër, një krem ​​dhe objekte të tjera të ngjashme që ndihmojnë ndërveprimin e fëmijës me ariun. Ndërsa fëmijët rriten, përparimi është bërë edhe në kujdesin për kafshën e mbushur dhe kjo do të ofrojë sfida të reja, ushtrime ose enigma të ndryshme për të nxitur aftësitë e fëmijëve.

I vetmi "problem" në këtë rast është që pelushi Parker është i disponueshëm për blerje në disa dyqane Apple të zgjedhura nga kompania dhe përmes Apple Store Online në të njëjtin vend, të gjithë ata qartë në Shtetet e Bashkuara, megjithëse më shumë pajisje të ngjashme pritet të arrijnë së shpejti në pjesën tjetër të dyqaneve përhapur në të gjithë botën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.