Asistenti virtual i Spotify fillon të mbërrijë në iOS

Ndihmësi i Spotify

Në rast se nuk kishim asistentë virtualë të mjaftueshëm në iPhone, Siri, Alexa dhe Google Assistant duhet të shtojmë një të ri, atë që Spotify na ofron brenda aplikacionit të tij. Firma suedeze Spotify ka filluar vendos një rol të ri në formën e një asistenti virtual që na lejon të ndërveprojmë me aplikacionin përmes komandave zanore.

Duke qenë asistent i një aplikacioni për të luajtur muzikë, e vetmja gjë që mund të bëjmë është të ju kërkojmë luaj një këngë, një listë dëgjimi, një album specifikPër sa kohë që aplikacioni është në ekran. Siç thuhet nga GSM Arena Kjo veçori, e cila ishte në beta, ka filluar të përhapet mes përdoruesve të iOS dhe Android.

bashkëveprojnë me asistentin Spotify Ju duhet të shqiptoni fjalët "Hey Spotify" (me sa duket në Spanjisht do të jetë "Hey Spotify" por unë nuk kam qenë në gjendje ta verifikoj këtë pasi ky funksion nuk është ende i disponueshëm në kohën e botimit të këtij artikulli).

Ky funksion është çaktivizuar si parazgjedhje, kështu që ne do të duhet të përdorim Cilësimet e aplikacionit (duke shtypur rrotën e ingranazhit të vendosur në këndin e sipërm të djathtë të faqes kryesore), të hyjmë në ndërveprimet zanore dhe të aktivizojmë ndërprerësin Hey Spotify / Hey Spotify, sipas 9to5Mac.

Ky funksion është përveç atij që përdoruesit e versionit të paguar të Spotify tashmë kishin, një funksion që lejon kërkoni duke përdorur komandat zanore në aplikacion. Dallimi me ndihmësin është se nuk kemi nevojë të ndërveprojmë me terminalin.

Lajmet e fundit në lidhje me Spotify mund të gjenden në Shërbim muzikor High Fidelity Ai do të nisë në fund të këtij viti, një shërbim që ne ende nuk e dimë se sa do të kushtojë, por ka shumë të ngjarë që ai të jetë shumë i ngjashëm në çmim me atë që ofron Tidal aktualisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.