Aventurat e Librave të Lojërave 1: Një vrasës në Orlandes, Falas për një kohë të kufizuar

një-vrasës-në-orlandes

Loja që ju tregojmë sot është një lojë misterioze, në të cilën do të duhet të shtrydhim trurin tonë më shumë se zakonisht nëse duam ta shijojmë plotësisht këtë lojë / libër / lojë me role. Një vrasës në Orlandes loja e parë në një seri lojërash misterioze nga zhvilluesi Tin Man Games. Në këtë lojë lexuesi ka kontroll të plotë të historisë, një histori që do të përparojë në përputhje me vendimet që marrimNdërsa hyjmë më thellë në histori, do të duhet të luftojmë armiqtë tanë, luftime që do të kryejmë duke hedhur zare (pra loja me role).

Një vrasës në Orlandes na ofron një histori të shkëlqyeshme së bashku me ilustrime të bukura që sigurojnë shumë orë argëtimi. Kjo lojë na tregon historinë e qytetit të Orlandes, një qytet ku fisnikët po theren nga një vrasës i pamëshirshëm që askush nuk është në gjendje ta kapë. Ne do të duhet të thellohemi në këtë komplot për të arritur në siguri ndërsa përpiqemi të gjejmë vrasësin.

Karakteristikat e një vrasësi në Orlandes

 • Historia është shkruar nga PS Osborne, kthesat dhe kthimet e të cilit e bëjnë lexuesin të zhytet në këtë aventurë emocionuese në tokat e Orlandes. Ne nuk jemi thjesht 'ribotues' të librave të vjetër të lojërave. Secila histori është hartuar me kujdes nga autorë me përvojë.
 • Ndërfaqe e lehtë për t'u përdorur me një "kthesë faqe" klasike. Aq e lehtë sa leximi i një libri!
 • Lidhjet dinamike të faqeve.
 • Rregulla të reja dhe një sistem unik luftimi për Gamebook Adventures. Hyrja në rregulla në çdo kohë gjatë aventurës.
 • Zare 3D realiste rrotullohen në kohë reale. Shkundni pajisjen si një gotë dhe shikoni zaret 3D në ekran.
 • Sistem i thjeshtë për të ndryshuar fontin, madhësinë e tij dhe llojin e letrës. Ju mund të krijoni një libër me dizajnin që ju pëlqen më shumë.
 • Fleta e karaktereve e arritshme gjatë gjithë kohës gjatë leximit, me azhurnime automatike kur merrni një objekt, kur ndryshojnë karakteristikat tuaja, ose kur merrni informacion që është i dobishëm në kërkimin tuaj.
 • Nivelet e vështirësisë - Normale, krimb librash dhe fillestar.
 • Përdorni shënjues për të kursyer përparimin tuaj, i cili do t'ju ndihmojë të përparoni nëpër seksione të vështira.
 • Shpërblime gjatë gjithë librit, për ata që dëshirojnë të eksplorojnë plotësisht të gjitha aspektet e historisë.
 • Ilustruar bukur nga Pirkka Harvala. Pasi të gjendet, secili ilustrim do të shfaqet i përshtatur dhe i varur në murin e Arritjeve dhe do të keni mundësi t'i përdorni ato në modalitetin e ekranit të plotë.
 • Qëndroni të azhurnuar se si rriten tokat e Orlandes. Orlandes Unveiled do të azhurnohet rregullisht, duke ofruar një përvojë të pasur dhe të dobishme.

Aventurat e librave të lojërave 1: Një vrasës në Orlandes ka një çmim të rregullt në App Store prej 1,99 euro, por për një kohë të kufizuar mund ta shkarkojmë plotësisht falas. Një Vrasës në Orlandes rekomandohet për moshat 12 vjeç e lart dhe është i pajtueshëm me iPhone, iPad dhe iPod touch. Kërkon iOS 6.0 ose më vonë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.