Instagram azhurnohet me njoftime ndërvepruese në iOS 10

Përditësimi i Instagramit

La azhurnimi i fundit në instagram Na erdhi vetëm disa ditë më parë me një mesazh të vetëm azhurnimi “Ne po e bëjmë më të lehtë për ju të shihni kur dikush që ndiqni pëlqen një postim. Pas 4 pëlqimesh, postimet do të tregojnë numrin e pëlqimeve plus disa përdorues që ndjek që kanë pëlqyer postimin.

Instagram tani jo vetëm që tregon numrin e pëlqimeve të një publikimi, qoftë një foto apo një video, tani ju keni shtuar emrin e deri në dy përdorues ata që ndiqni dhe që e pëlqyen foton ku numri i pëlqimeve ishte më parë. Kjo është ajo që Instagram i referohet me "ne po e bëjmë më të lehtë për ju".

Megjithatë, kjo është diçka që merr më shumë kohë në dispozicion dhe nuk ka ardhur e re me këtë azhurnim siç mund ta keni vërejtur shumë prej jush, kështu që diçka e re duhet ta sjellë këtë azhurnim të ri.

Diçka që nuk vjen në përshkrimin e azhurnimit janë njoftime të pasura që janë shtuar për iOS 10 me këtë version të fundit të aplikacionit. Si punon? e thjeshtë, tani kur të marrim një njoftim nga Instagram do të kemi mundësinë të rrëshqasim alarmin dhe mundemi shikoni direkt ose pëlqeni vetë botimi në Qendrën e Njoftimeve ose në Lock Screen pa ndonjë nevojë për të hapur aplikacionin. Ata gjithashtu kanë përfshirë mundësia për tu përgjigjur deri te botimi.

Një tjetër risi e vogël është prezantimi i butonit "Historia juaj" në fillim të tregimeve të disponueshme. Shtypja e këtij butoni (që nuk është asgjë më shumë sesa një flluskë me foton e profilit tuaj dhe një "+" poshtë saj) do të hapë direkt kamerën për të krijuar një histori dhe për ta shpërndarë atë.

Nëse keni gjetur ndonjë lajm që djemtë nga Instagram nuk na kanë thënë, mos hezitoni ta ndani me komentet tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.