Përditësimi i fundit për TestFlight shton shkarkime automatike

TestFlight është platforma që Apple e vë në dispozicion të zhvilluesve në mënyrë që ata të munden ofroni betat e aplikacioneve tuaja në një mënyrë më të thjeshtë dhe me një numër më të madh njerëzish, gjë që lejon zbulimin e defekteve dhe keqfunksionimeve të mundshme dhe zgjidhjen e tyre më shpejt.

Apple sapo ka lëshuar një azhurnim të ri të këtij aplikacioni, një aplikacion që vjen me një nga funksionet më të pritura për ata prej nesh që përdorin rregullisht këtë aplikacion për të testuar beta të aplikacionit. Po flas per Përditësimet automatike. Falë këtij funksionaliteti të ri, nuk do të duhet të jemi të vetëdijshëm për aplikimin.

TestFlight

Një nga problemet që lidhet me përdorimin e betave përmes TestFlight gjendet në atë aplikacion nuk u kujdes automatikisht për azhurnimin e aplikacioneve, gjë që na detyroi të vizitonim në mënyrë periodike aplikacionin për të kontrolluar nëse kishte versione të reja për të shkarkuar ose të besonim se do të vërenim njoftimin që aplikacioni na dërgon ndërsa lëshohet një version i ri.

Në këtë mënyrë, zhvilluesit mund të jenë plotësisht të sigurt që versionet e reja beta që lëshojnë të aplikacioneve të tyre shpejt arrijnë testuesit e tyre beta dhe se këto instalohen automatikisht pa pritur që përdoruesi ta bëjë atë manualisht.

TestFlight ende nuk vjen në macOS

Nga të gjitha thashethemet që kishin të bënin me fjalën kryesore që u mbajt të martën e kaluar, njëri prej tyre vuri në dukje Apple mund të nisë këtë platformë për macOS Catalina, një lëshim që më në fund nuk ndodhi, por që nuk mund ta shkarkojmë duke parë integrimin që Apple po bën midis të dy platformave, kështu që nëse nuk arrin përmes azhurnimeve të ardhshme të macOS, mund të arrijë në WWDC 2021 tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.