Përditësimi i fundit i WhatsApp nuk i zgjidh problemet me Push

Nuk mund të dërgoj video me whatsapp

Disa ditë më parë ne tashmë po flisnim për problemet që vetë Facebook po pranon të ketë në zhvillimin e WhatsApp për iOS 11, si për versionet e tij të reja beta ashtu edhe për versionet ekzistuese. Ndër problemet e tjera zbulojmë se aplikacioni po përjeton vonesa të konsiderueshme kur njofton çdo lloj përmbajtje, Gjithçka rreth shtytjes vazhdimisht dështon, dhe këtë fundjavë WhatsApp premtoi ta rregullojë atë. 

Epo jo, nëse tashmë po duartrokitët se sa shpejt WhatsApp kishte proceduar për të zgjidhur këto probleme zhvillimi, duhet t'ju themi se të gjitha ato vezullime nuk duket se janë ari, WhatsApp vazhdon të ketë probleme të rëndësishme me njoftimet e shtypjes.

Azhurnimi premtoi ta zgjidhë atë siç kemi qenë në gjendje ta lexojmë në shënimet e App Store iOS, të paktën dhe përkundër faktit se ata e bënë atë në anglisht skrupuloz (Facebook mund ta vendosë praktikantin për ta përkthyer në Spanjisht në pesë minuta) , Problemet e iOS 11 me njoftimet nuk do të ishin akoma atje. Sidoqoftë, shumë përdorues na kanë raportuar se kur janë nën lidhje WiFi po marrin njoftime mjaft vonë, madje disa janë gjetur që mund të shikojnë njoftimet vetëm kur hyjnë në aplikacion.

Sidoqoftë, një përmirësim i dukshëm mund të shihet në lidhje me bisedat private, ky problem me njoftimet shtytëse rritet përballë mesazheve brenda grupeve, me mesazhin e herëpashershëm të alarmit për mbylljen e aplikacionit. Përmes zgjedhësit të aplikacionit. Cilado qoftë problemi me njoftimet dhe WhatsApp është ende larg zgjidhjes, veçanërisht nën lidhjet WiFi si ato të Movistar, të cilat po paraqesin një vonesë të konsiderueshme kur menaxhojnë ato. Ne do të jemi të vëmendshëm për funksionimin e tij në beta-në e iOS 11.1.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.