Azhurnimi tjetër i Tesla mund të shtojë Apple Music

Në fund të vitit, po flitet shumë për veturën e mundshme inteligjente Apple dhe ardhjen e saj në treg. Shakatë mënjanëDuket se firma Cupertino është e interesuar të hyjë në treg pas disa vitesh dhe ideja më bindëse që lexova personalisht është për përfshirjen e shërbimeve në automjete autonome, diçka që do të vijë më shpejt sesa më vonë do të ndryshojë zakonet tona të konsumit brenda makinave kur lëvizim nga një vend në tjetrin pa pasur nevojë të prekim timonin. 

Kjo është diçka që do të vijë përfundimisht, por ndërsa nuk ndodh, duket se Tesla, një nga ata që mund të jetë një konkurrent i drejtpërdrejtë - me vite përparësi në industrinë e automobilave ndaj Apple - do të shtonte shërbimin Apple Music vendas në automjetet e saj. Deri më tani të gjithë këta përdorues të Tesla-s kanë në dispozicion vetëm shërbimin Spotify, gjithashtu mendoj se mbaj mend që ata dhanë një vit të shërbimit kur blenë makinën, tani Duket se Tesla do të shtojë edhe shërbimin muzikor të Apple.

Deri tani e vetmja 100% elektrike që shton Apple Music në automjetet e tyre është Porsche Taycan, është e mundur që Tesla ta shtojë atë në versionin tjetër të softuerit siç tregohet nga përdoruesi Green dhe replikon faqen e njohur të internetit MacRumors. Kjo është vetëm një mundësi që nuk u konfirmua zyrtarisht nga Tesla, aq më pak Apple, kështu që do të jetë e nevojshme të ndiqni thashethemet nga afër për të parë nëse përfundon të konfirmohet apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.