Bëhuni një shofer social me recSMART, kamera e makinës më e përparuar në treg.

Imagjinoni ose mbani mend ato pushime fantastike në male kur ka dëborë, atë udhëtim nëpër qendër të Londrës dhe madje edhe ekskursione të vogla në parqe, fusha apo ato zona që i doni kaq shumë ...

Tani imagjinoni se mundeni rijetoni ato peisazhe sa herë që dëshironi ose edhe ndani ato në rrjetet tuaja sociale ose me drejtues të tjerë, sepse kjo është pikërisht ideja që recSMART bën të mundur që të bëheni një drejtues shoqëror.

Bëhu a shofer social Do të thotë të jesh i lidhur, të kesh fuqinë për të ndarë video dhe fotografi të asaj që po shikon gjatë vozitjes në çdo kohë, por pa ndalur dhe tërhequr telefonin ose duke bërë një shkelje të drejtimit të automjetit dhe duke e bërë atë pa u ndalur më parë.

Si shofer social keni fuqia për të frymëzuar dhe treguar, ju mund të ndani rrugët dhe videot tuaja ose fotografitë e tyre me të dashurit tuaj, rrethet e miqve tuaj dhe madje publikisht në mënyrë që çdokush të mund të përjetojë udhëtimin tuaj nga komoditeti i shtëpisë së tij, ose të mbani mend si familje ato pushime që ju pëlqyen aq shumë .

përshkrim

recSMART

Kjo është ideja që lindi recSMART, recSMART është një aparat fotografik i lidhur që montohet shumë lehtë në makinën tuaj, kjo kamerë ju lejon jo vetëm të regjistroni dhe të bëni fotografi të gjithçkaje që dëshironi me një buton të largët të vendosur pranë timonit, por edhe t'i ndani ato në kohë reale ose më vonë në rrjetin social ju duan dhe madje edhe vetë.

Por jo gjithçka po ndan, siguria është objektivi kryesor i kësaj kamera, dhe është i aftë të regjistrojë përgjithmonë gjithçka që ndodh, domethënë nuk keni pse të mendoni ta ndizni dhe shtypni butonin për të regjistruar ose kur të ndalet ose diçka e tillë, ju e lidhni atë me automjetin tuaj përmes adaptorit të përfshirë dhe harrojeni, kamera do të ndizet vetë së bashku me automjetin dhe automatikisht fillon të regjistrojë gjithçka.

Faleminderit Vendi i kartës MicroSD (e cila nga rruga, përfshin një 8 GB), ajo vazhdimisht do të regjistrojë dhe ruajë gjithçka që ndodh para makinës tuaj, dhe kur karta të jetë e plotë do të fshihet më e vjetra për të regjistruar më të renë, në këtë mënyrë, ne gjithmonë kemi përmbajtja e azhurnuar e itinerarit tonë në kujtesën e kamerës dhe sa më shumë kapacitet të ketë, aq më shumë kohë regjistrimi mund të kursejmë.

Sikur të mos mjaftonte, nga Road Eyes ata kanë menduar për gjithçka, dhe kamera ka disa funksione shtesë, për shembull, kur zbulon një përplasje Falë sensorëve të saj të integruar, kamera merr 5 sekonda para dhe pas saj dhe i ruan ato në kujtesën e saj në mënyrë të sigurt (skedari që rezulton nuk fshihet për të kursyer hapësirë, por mbrohet derisa përdoruesi ta fshijë manualisht), me këtë sigurohemi ne kemi një kuti të zezë në automjetin tonë që mund të tregojë se çfarë ka ndodhur para dhe pas. Një tjetër nga "funksionet" e tij është se falë lidhjes së saj magnetike në këmbën e kamerës dhe baterisë së saj të përfshirë, në rast të një aksidenti ose ndonjë fatkeqësie tjetër, ne mund të merrni kamerën dhe hiqeni nga automjeti pa ndonjë kabëll ose asgjë, dhe do të mbajë deri në 5 minuta regjistrim në mënyrë që të mund të regjistrojmë të gjithë skenën në të cilën gjendemi, qoftë për të treguar një peizazh apo për të regjistruar një aksident.

recSMART

Montimi i tij është shumë i thjeshtë, thjesht duhet ta lidhim këmbën në xhamin e makinës dhe ta lidhim atë duke përdorur kabllon USB që përfshin edhe adaptorin që sjell me vete në çakmakun e makinës, ky adaptor përfshin dy fole USB në mënyrë që të mos duhet të sakrifikojmë prizë, pasi këmba të jetë bashkangjitur vetëm, ne duhet t'i bashkangjitim kamerën (e cila do të ngjitet në mënyrë magnetike) dhe ajo do të fillojë të punojë vetë.

Nëse duam të ndajmë përmbajtje është gjithashtu shumë e thjeshtë, kamera mund të lidhet me telefonin tonë përmes Wi-Fi dhe përfitoni nga lidhja jonë e të dhënave për të shpërndarë foto ose video nga aplikacioni i tij, i cili madje ka një redaktues të vogël video për të qenë në gjendje të zgjedhë kohëzgjatjen e videos për të ndarë dhe shumë aspekte të tjera, përfshirë këtu se ku do ta ndajmë dhe me kë .

Ekzistenca e këtij aplikacioni gjithashtu lejon harroni për nevojën për një kompjuter, pasi që prej tij ne mund të eksportojmë përmes Wi-Fi fotot dhe videot e marra nga kamera direkt në smartphone-in tonë, kështu që nuk do të duhet ta marrim atë në shtëpi sa herë që duam të nxjerrim material prej tij.

Su shul magnetik Kjo gjithashtu lejon që kur të parkoni automjetin tonë, ruajtja e kamerës është aq e thjeshtë sa marrja e saj dhe vendosja e saj në dhomëzën e dorezave, një vend ku nuk do të jetë i dukshëm, të gjitha në një mënyrë të rehatshme pasi këmba do të mbetet e bashkangjitur në xhamin e përparmë dhe kamera do të mbetet në një vend të Sigurt ku asnjë "kurioz" nuk do të tërheqë vëmendjen.

Especificaciones

 • Këndi i shikimit 140º
 • Rezolucioni i regjistrimit për të zgjedhur midis:
  2560x1440p me 25 fps
  1920x1080p në 30 fps
  720p me 30 fps
 • Fotografitë në 2592x1520p
 • Xhiroskop 3 boshtesh
 • Bateri litiumi 260mAh
 • Sensori optik ultrapiksel 4MPx (2'8µm x 2'8µm) me ndjeshmëri të lartë në dritë të ulët
 • GPS i integruar
 • Hapja fokale e f / 1.8
 • Lente me 6 shtresa
 • Mikrofoni dhe altoparlanti i integruar
 • Pesha 102g
 • Lexues kartash MicroSD i klasit 10 me kapacitet deri në 128 GB
 • Sensor Wi-Fi 2GHz
 • Statusi tregues LED
 • Compression video H.264

Si ta merrni atë

recSMART

Nëse gjithçka që keni lexuar rreth saj ju ka bindur të merrni një, unë do t'ju jap një lajm të mirë dhe të keq.

Lajmi i mirë është se aktualisht po përfundon fushatën e tij të financimit dhe çmimi i saj i shitjes është 99 dollarë Krahasuar me 199 dollarë që do të kushtojë më vonë, kjo nënkupton që është një ofertë shumë e shijshme pasi ka mundësinë ta marrë atë për më pak se 50% të çmimit të saj të shitjes, dhe veçanërisht duke qenë aq afër datës së dorëzimit.

Lajmi i keq është se ata nuk u bënë të shiheshin derisa shkuan në Mobile Kongresi Botëror, një ngjarje në të cilën ata ndanë një qëndrim me firmën zvicerane të orëve MyKronoz dhe ku dhuruan recKEYS, një aksesor që ju lejon të gjeni çelësat e makinës tuaj përmes Bluetooth LE dhe me të njëjtin aplikacion të përdorur për të menaxhuar kamerën.

Kjo do të thotë që 7 ditë pas mbarimit të fushatës së tij ngriti 10.000 dollarë nga 100.000 dollarë ata kanë nevojë, megjithatë ka shumë fushata që dalin nga toka në ditët e tyre të fundit, dhe më shumë nëse kjo është zbuluar në MWC 2016, prandaj nëse doni të bëni me një, mos hezitoni, në rastin më të keq. nuk do të shkojë përpara dhe nuk do të ju ngarkohet asgjë (sepse nëse qëllimi nuk arrihet, fushata nuk do të shkojë përpara).

Sidoqoftë, ata kanë shumë besim në projektin e tyre, dhe personalisht unë isha i habitur pasi e pashë atë në MWC, mendoj se mund të çojë në një mënyrë e re për të ndarë përmbajtjen dhe nga rruga na ndihmoni të përmirësojmë sigurinë tonë në timon.

Nëse dëshironi të marrë një ju vetëm duhet shkruani këtë lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.