Dropbox Paper, dokumente bashkëpunimi në re

Dropbox Paper ka qenë në statusin beta privat për rreth një vit dhe tani, më në fund, ky shërbim në internet sheh aplikacione të dedikuara ekskluzivisht për iPhone dhe iPad duke u botuar. Përveç kësaj, programi beta ka bërë një hap përpara dhe faza e beta-s publike është arritur, kështu që tani e tutje, çdokush do të ketë mundësi të hyjë në të. Paper është një shërbim Dropbox që lejon disa njerëz të krijojnë dokumente njëkohësisht, siç bën Google me Google Docs ose Pages me iCloud. Dokumenti sinkronizohet përmes reve të Dropbox në mënyrë që të gjithë të mund të shohin ndryshimet njëkohësisht. 

Deri më tani, përdoruesit e Dropbox që dëshironin të hynin dhe të përdorin programin beta privat të Paper duhej ta kërkonin atë dhe shërbimi ishte i disponueshëm vetëm përmes faqes së internetit. Shërbimi nuk ishte i keq, atyre që e provuan e pëlqyen, por mungesa e aplikacioneve që lejuan përdorimin e tij pa qenë e nevojshme ta bënin atë përmes një kompjuteri ose një shfletuesi në internet ishte një barrë e konsiderueshme. Tani e tutje, çdo përdorues mund të provojë Dropbox Paper të ri pa qenë nevoja të kërkojë asgjë dhe aplikacionet e reja për iOS i japin shërbimit një pamje të re dhe një dizajn të ri.

Dropbox Paper për iPhone dhe iPad është në dispozicion për versionet e sistemit operativ të Apple duke filluar me iOS 8.1, duke përfshirë këtë version. Dropbox Paper është gjithashtu i disponueshëm në një version beta për Android, i cili gjithashtu sapo është lëshuar dhe tani është i disponueshëm për të gjitha pajisjet Android në treg. Ndryshe nga produktet e tjera të Dropbox që vdiqën pavarësisht se ishin të suksesshëm, të tilla si Mailbox ose Carousel, Paper duket se përqendron më shumë përpjekjet e Dropbox në arritjen e një platforme bashkëpunuese përfundimtare për kompaninë. Le të shpresojmë që të mos pësojë të njëjtin fat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.