Si të bashkoni dy ose më shumë foto në iPhone ose iPad

Bashkojuni fotove

Nëse jeni duke kërkuar për aplikime për bashkoj dy foto në vetëm një, keni arritur në artikullin e duhur. Kush thotë dy foto, thotë 3 ose 4, kufiri është sa në aplikacionin që përdorim, aq edhe në nevojat tona. Gjëja e parë që duhet të kemi parasysh kur përdorim një ose një aplikacion tjetër është qëllimi.

Nuk është e njëjtë përdorni një aplikacion për të qepur foto njëri pranë tjetrit, për të bashkuar pamjet e ekranit ose për të krijuar kolazhet tipike, ku mund të bashkojmë imazhe të ndryshme duke përdorur një sërë modelesh që, në varësi të aplikacionit, mund të jenë pak a shumë të shumta.

Me shkurtoren Select & Combine Imagers

Bashkoni shkurtoret e iPhone iOS të Fotove

Përpara se t'i drejtohemi aplikacioneve të ndryshme të disponueshme në App Store, duhet gjithmonë provoni Apple Shortcuts, pasi, në shumicën e rasteve, ne mund të gjejmë një shkurtore për të kryer veprime që mund të zgjidhin problemin me të cilin përballemi.

bashkoni fotot në iOS ose iPadOS, ne mund të përdorim Shortcut Zgjidhni & Kombinoni Imazhe. Kjo shkurtore na lejon të kombinojmë fotografi horizontalisht, vertikalisht ose të krijojmë një rrjet, të krijojmë një kornizë për të ndarë imazhet ...

Kjo shkurtore, merr parasysh rezolucionin e imazhevePrandaj, nëse kombinoni fotografi me rezolucione të ndryshme, ato nuk do të kenë të njëjtën madhësi në përbërjen përfundimtare, siç mund të shohim në imazhin e mësipërm.

PicSew

Picsew bashkohet me pamjet e ekranit të iPhone

Nëse qëllimi juaj është të bashkoni dy ose më shumë pamjet e një bisede në WhatsApp, nga një faqe interneti, nga një dokument ... aplikacioni që po kërkoni është PicSew. PicSew zbulon automatikisht shkrepjet vertikale dhe i kombinon ato në mënyrë perfekte pa pasur nevojë të bëjë asgjë më shumë sesa të zgjedhë imazhet.

Na lejon gjithashtu bashkoni dy ose më shumë foto horizontalisht, duke shtuar një kornizë, që i ndan, duke shtuar një tekst, duke theksuar zonat e imazhit ... Përveç kësaj, me PicSew mund të shtojmë edhe një kornizë në kapjet që bëjmë me iPhone, iPad ose Apple Watch.

Kjo app nuk është menduar për kolazh në kompozime të ndryshme, pasi bashkon imazhet vetëm vertikalisht ose horizontalisht. Pasi të kemi bashkuar fotot ose pamjet e ekranit, ne mund ta eksportojmë rezultatin në rezolucion të lartë në bobinën e pajisjes sonë. Përveç kësaj, na lejon gjithashtu të shtojmë një filigran në imazhe.

Pic Qep

Një tjetër opsion që na ofron ky aplikacion kur duam të ndajmë përmbajtjen që kemi krijuar, kalon eksportojeni atë në formatin PDF, duke qenë gjithashtu një nga aplikacionet më të mira në App Store për konvertoni fotot në PDF.

PicSew është në dispozicion nga falas për shkarkimMegjithatë, ai integron dy blerje brenda aplikacionit për të përfituar sa më shumë prej tij. Blerja e parë na lejon të zhbllokojmë versionin Standard, një version që na lejon të eksportojmë fotot që bashkojmë në rezolucion të lartë. Kjo blerje ka një çmim prej 0,99 euro.

Blerja e dytë, me të cilën zhbllokojmë versionin Pro, zhbllokon funksionin që lejon përmbajtjen e eksportit që krijojmë me aplikacionin në format PDF. Kjo blerje ka një çmim prej 1,99 euro, edhe pse në mënyrë promocionale mund të gjejmë gjysmën e çmimit.

Picsew - Qepja e pamjes së ekranit (Lidhja e AppStore)
Picsew - Qepja e pamjes së ekranitfalas

Layout nga Instagram

Layout Instagram - bashkojuni fotove

Instagrami lançoi disa vite më parë një aplikacion të quajtur Layout, një aplikacion që na mundëson krijoni kolazhe duke kombinuar imazhe të ndryshme në formatin 4: 3 dhe ku mund t'i rrotullojmë imazhet, t'i kthejmë, t'i kthejmë dhe t'i lëvizim për të treguar më të habitshmen nga secila fotografi.

Numri i opsioneve nuk është aq e lartë si ai që mund të gjejmë në lloje të tjera aplikacionesh për të krijuar kolazhe, por për shumicën e përdoruesve është më se e mjaftueshme, veçanërisht nëse kemi parasysh që përdorimi i aplikacionit është plotësisht falas dhe se nuk keni nevojë për një llogari. të Instagramit ose Facebook-ut që të mund ta përdorni.

Pasi të kemi bashkuar fotot, ne mundemi ndajini ato drejtpërdrejt nga Instagram, Facebook ose çdo aplikacion tjetër që ne kemi instaluar në pajisjen tonë. Është e habitshme që një shkurtore nuk është shfaqur për të qenë në gjendje të ndajmë kompozimet tona përmes WhatsApp.

Ti mundesh shkarkoni Layout nga aplikacioni Instagram totalisht falas përmes lidhjes vijuese.

Aplikacioni nuk përfshin asnjë lloj blerjeje brenda aplikacionit dhe, megjithëse nuk ka një numër të madh dizajnesh, është vetëm një opsion plotësisht falas për të krijuar kolague duke bashkuar fotot, së bashku me Shortcut që përmenda më sipër.

Paraqitja nga Instagram (Lidhja AppStore)
Layout nga Instagramfalas

Foto Kolag

Kolazh fotografish

Collage de todos na vë në dispozicion a një gamë e gjerë modelesh dhe stilesh që mund të ndryshojmë madhësinë dhe ta riorganizojmë lirisht derisa të gjejmë dizajnin që na pëlqen më shumë për të kombinuar disa fotografi.

Përveç kësaj, ai përfshin një numër të madh filtrash që do të na lejojnë të personalizojmë krijimin tonë edhe më shumë. Na ofron një ndërfaqe shumë të thjeshtë dhe është në dispozicion për ju shkarkoni falas.

Megjithatë, për të përfituar sa më shumë nga aplikacioni, ne duhet ta përdorim atë një pajtim. Por, pa të, ne kemi në dispozicion një gamë të gjerë kornizash nëse gjithçka që duam është të bashkojmë dy ose më shumë fotografi pa shtuar lulëzime që mund t'i shtojmë me aplikacione të tjera.

Kolazhi i fotove ka një Vlerësimi mesatar prej 4,6 yje nga 5 të mundshëm. Ju mund ta shkarkoni Collague de Fotos plotësisht falas përmes lidhjes së mëposhtme. Aplikacioni kërkon iOS 12.1 ose më të lartë dhe është gjithashtu i pajtueshëm me Mac me procesor Apple M1.

Foto Kolazh: Foto Montazh (Lidhja e AppStore)
Foto Kolazh: Foto Montazhfalas

Ṗhoto Kolazh

Ṗhoto Kolazh

Fotokolazhi na vë në dispozicion më shumë se 2.000 modele, efekte ngjitëse dhe mjete për të krijuar kolazhin perfekt. Megjithëse mund ta shkarkojmë aplikacionin falas, për të përfituar sa më shumë nga ai, duhet të përdorim abonimin mujor ose vjetor që ai na vë në dispozicion.

Megjithatë, opsionet falas na ofrohen pa paguar janë më se të mjaftueshme Nëse nuk keni nevoja shumë të gjera dhe thjesht dëshironi të krijoni një kolazh të thjeshtë, pa shumë pretendime.

Kjo na lejon të shtojmë ngjitëse dhe tekst në kompozimet tona me shkronja të ndryshme, përveç shtimit të efekteve 3D në tekste, ne mund të kombinojmë deri në 64 imazhe në një kolazh, 800 korniza të disponueshme dhe 500 efekte. Ai gjithashtu përfshin një redaktori i videos

Foto Kolazhi ka një vlerësim mesatar prej 4.4 yje nga 5 të mundshme, kërkon iOS 13 e tutje dhe është i pajtueshëm me Mac me procesor Apple M1. Mund ta shkarkoni përmes lidhjes së mëposhtme.

Ṗfoto Kolazh (Lidhja e AppStore)
Ṗhoto Kolazhfalas

Pic thur

Pic Sitch

Nëse dëshironi të bashkoni imazhe të ndryshme për të krijuar një kolazh, një nga aplikacionet që na ofron një shumëllojshmëri më të gjerë formatesh Pic Stitch përdoret për të krijuar kompozime fotografish, një aplikacion që mund ta shkarkojmë falas përfshin reklama dhe një sistem abonimi.

Megjithatë, nuk keni nevojë të përdorni aplikacionin për të përdorni më shumë se 30 korniza për të krijuar kombinimet tona të imazheve. Nuk na lejon të modifikojmë sfondin, ngjyrën dhe kufirin e kornizës dhe përfshin një filigran në të gjitha kompozimet.

Po nëse na lejon është të modifikojmë formatin: 1 × 1, 1 × 2, 2 × 1, 6x4x3x4x4x3… Nëse nevojat tuaja nuk janë shumë të larta, ky aplikacion mund të plotësojë nevojat tuaja specifike pa pasur nevojë të paguani për abonimin, një abonim vjetor që ka një çmim prej 32,99 euro në vit.

Na lejon gjithashtu blej aplikacionin përgjithmonë Dhe harrojini abonimet, nëse na kanë mbetur 129,99 euro. Mund ta shkarkoni Pic Stitch përmes lidhjes së mëposhtme.

Pic Stitch - kolazh # 1 (Lidhja e AppStore)
Pic Stitch - kolazh # 1falas

Një këshillë e rëndësishme

Anulo abonimet në iOS

Ashtu si shumë prej jush, nuk më pëlqen të përdor aplikacione që kërkojnë një abonim për të përfituar sa më shumë prej tij. Ndërsa është e vërtetë që për shumë zhvillues është metoda më e mirë e fitimit të parave, për përdoruesit më të paditur nuk është.

Dhe them që jo për shkak të çmimit mujor që kanë këto aplikime, i cili është krejtësisht i pranueshëm, por sepse pasi të jetë tejkaluar periudha e provës, nuk kemi marrë asnjë njoftim në të cilën informohemi se periudha e provës është në përfundim.

Nëse puna jonë nuk varet prej saj, nuk ka gjasa që të ia vlen ta paguajmë abonimin çdo muaj. Nëse pranoni periudhën e provës falas për të krijuar një koleg të veçantë për festat e Krishtlindjeve, një ditëlindje, një festë ose për ndonjë ngjarje, bëjeni sa më shpejt të jetë e mundur dhe Mos harroni të anuloni abonimin përpara se të përfundojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Roberto dijo

  Përshëndetje Ignacio, e kuptoj që paguheni për të shkruar këtë lloj artikulli ose për punën që zhvilloni, apo jo? Epo, zhvilluesit që bëjnë aplikacione priren të pëlqejnë të paguhen për punën që bëjmë. Nëse është me abonim, me abonim, nëse është me reklamë, atëherë me reklamë. Do të ishte mirë që herë pas here të mbështesni këto lloj sektorësh në vend që të jenë plotësisht falas, sepse për të njëjtën arsye, si do të ishte shumë mirë nëse nuk ju paguanin për punën tuaj? Pse do të ishte shumë e dobishme të anuloni pagesën e artikullit tuaj kur duhet ta merrni?
  Na vjen keq nëse komenti ju bën të ndiheni keq, por le të shohim nëse ne i mbështesim njerëzit pas krijimit të aplikacioneve, në vend që të përpiqemi të MOS paguajmë për të përdorur aplikacione që kushtojnë shumë orë përpjekje për t'u bërë. E kuptoj që ju thoni të përdorni një burim falas për një periudhë të shkurtër kohore nëse nuk e përdorni përsëri, por ju gjithsesi ju pëlqen aplikacioni dhe dëshironi të paguani një tarifë mujore për të mbështetur punën e zhvilluesit/ve pas një aplikacioni të dobishëm që përdorni ose keni përdorur. Gjithe te mirat

  1.    Salla Ignatius dijo

   Mirë Roberto

   Gjëja e parë që përdoruesit kërkojnë janë aplikacionet falas, pavarësisht nëse përfshijnë reklama apo jo.

   Në artikull komentoj problemin me të cilin përballen shumë përdorues kur regjistrohen për një periudhë prove dhe harrojnë ta anulojnë atë. Nuk po ju ftoj që të mos i përdorni, larg kësaj.

   Përdoruesi është i lirë të paguajë nëse dëshiron të vazhdojë të paguajë për abonimin, pavarësisht nëse duhet të përdorë ose jo aplikacionin, por, në shumicën e rasteve, abonimet përdoren në aplikacione që përdoren rregullisht dhe jo në mënyrë sporadike, siç është rasti i aplikacioneve. për të cilën po flas në këtë artikull.

   Nuk e di se në çfarë lloj aplikacionesh punoni, por nëse doni, më tregoni në Twitter.

   Përshëndetje.

  2.    Oskar dijo

   Nëse kjo ju shqetëson shumë, atëherë përkushtojuni diçkaje tjetër dhe voila, pa aq shumë telashe

 2.   Tonelo33 dijo

  Kam vite që përdor Diptic

  Ka shumë korniza, aftësi për të vendosur tekst, për të zgjedhur raportin e madhësisë, është i lehtë për t'u trajtuar dhe gjërat shtohen me kalimin e kohës, si p.sh. kornizat e animuara