Bateri e heqshme për iPhone? Kjo është ajo që dëshiron BE-ja

bateri iPhone X 2018

Ne nuk e lëmë një që të futemi në një tjetër. Dhe është se tani propozimi i Bashkimit Evropian për të detyruar që të gjithë prodhuesit e pajisjeve mobile shtoni bateri të lëvizshme në smartphone tuaj mund të miratohet së shpejti.

Mediumi gjerman Het Financieele Dagblad tregon një propozim të mundshëm nga anëtarët e Bashkimit Evropian që mund të jetë i ngjashëm me propozimin për implementimi i detyrueshëm i USB C në të gjitha pajisjet mobile, padyshim duke përfshirë Apple iPhone.

Nuk mund të jetë e vërtetë se kjo ndodh

Possibleshtë e mundur që më shumë se një nga të pranishmit mendon se bateria e lëvizshme në pajisjet mobile ofron një seri avantazhesh ndaj pajisjeve që nuk lejojnë heqjen e saj, por me të vërtetë pak përparësi, përkundrazi shton të meta. Në këtë kuptim duhet ta themi atë Rezistenca ndaj ujit do të humbasë e para nga këto pajisje që lëvizin me bateri, dhe nga ana tjetër është e rëndësishme të mbani mend se ofrimi i përdoruesit mundësia e ndryshimit të baterisë është më pak e rrezikshme për shkak të baterive "me kosto të ulët" dhe me cilësi të dobët që mund të gjejmë në treg për pajisjet që lejojnë ditët e sotme ky ndryshim. i baterive.

Një gjë duhet të jetë e qartë, dhe ajo është se sot shumica e pajisjeve mobile kanë një bateri të integruar për të shmangur rreziqet dhe kthimi në këtë gjë mund të jetë së paku diçka e komplikuar për tu menaxhuar. Logjikisht, nëse zgjidhja studiohet mirë dhe është e mundur të kryhet ky proces pa rrezikuar jetën e dobishme të pajisjes dhe sigurinë e përdoruesit, atëherë vazhdo, por kjo duket e ndërlikuar në ditët e sotme. Një iPhone me një bateri të lëvizshme është e çuditshme për t'u parë, si me USB C, por ato janë çështje që i shpëtojnë duarve tona dhe do të jetë e nevojshme të shohim nëse përfundojnë në fund të aprovohen apo mbeten thjesht si propozime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.