Mophie Juice Pack Air për iPhone 7: mbrojtje, bateri dhe karikim pa tel

Autonomia e iPhone 7 Plus është jashtë diskutimit, pasi tregon se madje markë e re Samsung Galaxy S8 qëndrojnë larg anije Apple pavarësisht se ka një bateri me kapacitet më të madh. Sidoqoftë, në varësi të mënyrës se si e përdorim atë, kjo mund të çojë në situata në të cilat nuk mund të arrijmë në fund të ditës pa pasur nevojë të rimbushim smartphone-in tonë. dhe as ne nuk kemi një vend të arritshëm për ta bërë atë.

Në këto rrethana është kur një bateri e jashtme na jep atë që na duhet dhe Mophie me Juice Pack Air për iPhone 7 Plus gjithashtu e bën atë me një rast që do të rimbushë iPhone-in tonë pa pasur nevojë të mashtroj, si me bateritë e tjera. Nëse kësaj i shtojmë se në të njëjtën kohë ai do të mbrojë telefonin tonë dhe gjithashtu do ta sigurojë atë me karikim pa tel, rezultati është një aksesor vërtet interesant që do ta analizojmë më tej.

Më shumë bateri për situata të veçanta

Që kur vendosa të kaloj në modelin Plus të Apple mbi dy vjet më parë, kur u lëshua modeli i parë 5,5 inç (iPhone 6 Plus), unë kam qenë shumë e lumtur për baterinë e iPhone tim. Ekrani më i madh dhe bateria më e madhe më shumë sesa përbëjnë për të mbajtur një smartphone të madh (shumë i madh për shumë) në xhepin tim. Përkundër një përdorimi shumë intensiv dita ditës, si në punën time ashtu edhe në kohën time të lirë, mund të zgjasë deri natën pa probleme, kështu që nuk mendoj se mund të kërkoni më shumë.

Sidoqoftë, ka situata në të cilat rritet ky përdorim dhe e bën saktësisht me detyra që konsumojnë shumë bateri, siç janë kapja e fotove dhe videove. Periudhat e pushimeve, udhëtimet, ngjarjet e rëndësishme ... në fund të vitit ka shumë momente në të cilat na mungon të kemi një autonomi shtesë në mënyrë që të mos mbetemi pa qenë në gjendje të kapim vetëm momentin kryesor të ditës. Me disa nga këto momente në shikim në të ardhmen e afërt, një bateri e jashtme nuk më dukej si një ide e keqe, por duhej të ishte një që mund ta mbaja gjithmonë me vete, i "vendosur" në iPhone tim, kështu që opsioni ishte një rast baterie, dhe këtu është një emër i duhur që qëndron mbi pjesën tjetër: Mophie.

Kaseta Mophie Juice Pack Air për iPhone 7 Plus ka një bateri të integruar 2.420mAh që do të thotë se mund t'ju japë një bateri shtesë 60% kur karikohet plotësisht, dhe kjo përkthehet në një total prej 33 orësh përdorimi të smartphone (padyshim që do të varet mbi përdorimin). Rasti është pak më i madh se iPhone juaj, sepse në pjesën e poshtme ai ka lidhësin Lithgning dhe disa vrima që të mund të vazhdoni të shijoni tingullin pa problem. Përmasat e tij të sakta janë 170.52 x 81.94 x 15.49 mm, dhe ka një peshë prej 103,3 gram.

Dizajn i thjeshtë dhe efikas

Nuk është një rast aq i hollë sa rastet konvencionale, por nuk është i pakëndshëm ta mbani sapo të mësoheni me peshën e tij, dhe nëse jeni mësuar të mbani 7 Plus në xhep, ta bëni me këtë rast nuk do të thotë as më të voglin. problem Siç mund ta shihni në imazh, lidhësi që përfshin është një microUSB, kablli i të cilit përfshihet në kuti. Availableshtë në dispozicion në disa ngjyra: e zezë, blu, trëndafili, ari dhe e kuqja. Ky i fundit është një botim (PRODUCT) RED blerja e të cilit do të bashkëpunojë në fushatën kundër AIDS-it.

Mbulesa është tërësisht në ngjyrën e zgjedhjes suaj, vetëm një "mophie" pothuajse e padukshme e gdhendur në pjesën e poshtme dhe e njëjta ngjyrë si mbulesa ndërpret dizajnin e pastër të Juice Pack Air. Sigurisht, rreth kamerës kutia është e zezë për të parandaluar që fotot e flashit të shtrembërohen nga ngjyra e kutisë. Në pjesën e pasme do të gjejmë LED-të që tregojnë ngarkesën e mbetur dhe butonin që shërben për të parë atë ngarkesë nëse shtypim, dhe për të filluar (ose ndërprerë) rimbushjen e iPhone nëse mbajmë pak për disa sekonda. Një fakt i rëndësishëm është se karikimi i iPhone gjithmonë ka përparësi dhe kaseta fillon të rimbushet vetëm kur iPhone është tashmë i mbushur.

Mbrojtja dhe ergonomia

Një rast që nuk mbron pajisjen tuaj është plotësisht i padobishëm. Nëse vendosni të fshehni modelin e bukur të një iPhone 7 Plus Jet Black, të paktën për të marrë diçka në këmbim, dhe Mophie nuk e ka harruar atë. Përveç që mbulon plotësisht skajet e iPhone tuaj, Juice Pack Air ka kreshta në pjesën e poshtme dhe të sipërme që parandalon ekranin të prekë sipërfaqen nëse e vendosni me kokë poshtë. Butonat janë të mbuluar ndryshe nga modelet e vjetra ku është zgjedhur një e çarë, dhe vlerësohet sepse është më lehtë t’i shtypësh.

Përveç kësaj, sipërfaqja e kutisë është e mbuluar nga një material jo-shqip, i cili i jep asaj një prekje të butë dhe gjithashtu parandalon që ajo të rrëshqasë lehtë nga duart tuaja, një nga pikat kryesore negative të mbajtjes së iPhone pa një rast ose të modeleve të tjera të kopertinave që kam qenë në gjendje të provoj më parë. Në tërësi, duke veshur mbulesën Juice Pack Air keni të njëjtën qetësi shpirtërore si me çdo mbulesë tjetër që mbron smartphone-in tuaj.

Karikim pa tel në iPhone 7 Plus

Mbrojtja dhe autonomia shtesë është diçka që mund ta merrni me modelet e tjera të markës, por Mophie gjithashtu donte të mendonte për të shtuar një plus në rastin e saj dhe e ka bërë atë me asgjë më shumë dhe asgjë më pak sesa me diçka aq në modë sa karikimi pa tel. Duke marrë iPhone 7 Plus me kutinë Juice Pack Air mund të përdorni cilindo nga sistemet e karikimit pa tel që gjithnjë e më shumë po gjenden në supermarkete të mëdha, aeroporte ose kafene, pasi është në përputhje me standardin Qi. Thjesht duhet ta vendosni iPhone (me kutinë e ndezur) në sipërfaqen e karikimit dhe do të fillojë të rimbushet.

Siç e theksova më parë, karikimi pa tel është i pajtueshëm me standardin Qi, kështu që çdo pajisje shtesë me këtë certifikatë do të funksionojë me këtë rast, por Mophie gjithashtu ka pajisjet e veta të karikimit, duke përfshirë një stendë tavoline, një bankë standarde të karikimit. Dhe një mbajtëse makine që vendosni në grilën e ventilimit. Meqenëse ato janë gjithashtu mbështetëse magnetike, duhet të vendosni smartphone vetëm me kutinë në bazën përkatëse dhe do të rregullohet, harrojeni kabllot dhe mbështetëset rregulluese. Mbërrin, vendos dhe harron.

Një aksesor i plotë dhe i gjithanshëm

Ka shumë raste baterish, dhe me çmime më të ulëta. Por Mophie është një garanci e cilësisë. Për vite i kam besuar gjithmonë kësaj marke për këtë lloj aksesori. Së pari për iPhone 4 dhe 4S, pastaj për iPhone 5, dhe tani me iPhone 7 Plus, dhe duhet të them se nuk jam zhgënjyer kurrë. Certifikimi i Apple (është një produkt "Made for iPhone") shton një shtesë në vetë garancinë e markës, diçka për të cilën jo të gjithë mund të mburren. Dhe me këtë model tani, përveç mbrojtjes dhe autonomisë shtesë, ne kemi një "plus" po aq interesant sa karikimi pa tel, gjë që e bën atë një rast shumë të rekomanduar. Ju mund ta krahasoni atë në faqen e internetit të Mophie, në dyqanet fizike e keni në Media Markt, dhe natyrisht edhe në Amazon Spanjë, me një çmim të rekomanduar prej 99 €.

Mendimi i redaktorit

Paketa e Lëngut Mophie Ajri
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn dhe mbrojtje e shkëlqyeshme
 • Karikim pa tel
 • 60% bateri shtesë
 • Ju e vishni atë "në" iPhone tuaj
 • Butoni për të parë karikimin e mbetur dhe për të filluar / ndaluar karikimin

Contras

 • Rimbushja me lidhës microUSB (jo Rrufeja)
 • 103 gram peshë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   juanbartolomiu dijo

  99 para? Unë kam një më të bukur me një lidhës rrufe për 13 euro ... Patetico në këtë faqe ndonjëherë.

  1.    Louis Padilla dijo

   Patetike? A mund të shpjegoni pse? Pse analizojmë një nga markat më prestigjioze të baterive të jashtme? Ashtu siç nuk ju quaj "patetik" për përdorimin e një aksesori të çertifikuar jo nga Apple në iPhone tuaj, kini pak respekt për ata që preferojnë ta bëjnë këtë sepse janë të sigurt që pajisja e tyre nuk do të dëmtohet nga një pajisje që ka nuk është përdorur. kaluar nëpër kontrollet e cilësisë që kërkon Apple.

 2.   Richard Chen dijo

  Përshëndetje Luis

  Faleminderit për shpërndarjen e postimit, unë tashmë kam të dy aksesorët e mophie, edhe kutinë edhe ngarkuesin desktop, por kam një pyetje, kur telefoni celular është 100% i ngarkuar, si ta di se çfarë niveli të karikimit ka bateria e kutisë.
  A ka ndonjë aplikacion për ta vizualizuar atë?