Nomad Base One Max: cilësi maksimale, fuqi maksimale

Ne testuam stacioni i karikimit më premium që mund të gjeni tani, për performancën, dizajnin dhe cilësinë e materialeve: Base One Max nga Nomad.

Gjatë vlerësimit të bazës së karikimit duhet të merren parasysh shumë parametra: materialet, dizajni, përfundimet dhe veçoritë. Cila është pika më e rëndësishme e një baze karikimi? Fuqia e tij është e rëndësishme, por varet nga ajo që ne kërkojmë, ka seksione të tjera që mund të jenë edhe më të rëndësishme se sa vat e fuqisë që ka. Sot testuam stacionin e ri të karikimit Base One Max nga Nomad, i cili pa marrë parasysh se ku e shikojmë pasi është e jashtëzakonshme në të gjitha aspektet e saj.

Fuqia maksimale

MagSafe ka qenë një revolucion në iPhone pavarësisht thjeshtësisë së tij, ose ndoshta pikërisht për shkak të tij. Magneti i inkorporuar në iPhone dhe kutitë e përputhshme është marrë nga prodhuesit si një mundësi për të ofruar dizajne të reja dhe mundësi të reja për të krijuar sisteme më të rehatshme dhe të gjithanshme të karikimit. Por të mos harrojmë se magneti është vetëm një pjesë e MagSafe, pasi Ky sistem ju lejon të dyfishoni fuqinë e karikimit, e cila shkon nga 7,5W të sistemeve tradicionale në 15W nëse e përdorim atë.

Megjithatë, deri më tani shumë pak prodhues kanë guxuar të ofrojnë këtë certifikim. "Made for MagSafe" që garanton jo vetëm që ka një mbajtje magnetike por edhe atë të arrijë fuqinë maksimale të karikimit prej 15 W. Do të gjeni shumë baza "MagSafe Compatible", por shumë, shumë pak "Made for MagSafe", si kjo Base One nga Nomad. Me të parën do të keni magnetin, me të dytin magnetin dhe ngarkesën maksimale të mundshme.

dy më mirë se një

Nomad fillimisht lançoi Base One, të cilin e kemi analizuar tashmë këtu, dhe tani guxon me Base One Max, i cili me të njëjtat cilësi premium dhe të njëjtin stil na lejon jo vetëm të përfitojmë nga ngarkimi i shpejtë MagSafe për iPhone-in tonë. por gjithashtu na ofron një vend për të rimbushur Apple Watch. E gjithë kjo në një bazë metalike dhe xhami me përfundime të shkëlqyera që kujdesen edhe për detajet më të vogla. Madje, ata kanë marrë parasysh peshën e bazës që të mund të ndezin dhe fikin me lehtësi iPhone tonë. Sepse magneti bazë është shumë i fuqishëm i është dhënë një peshë prej 900 gram, që të heqim dhe vendosim iPhone me njërën dorë pa lëvizur një milimetër të vetëm Base One Max. Një detaj i rëndësishëm: disku i karikimit është ngritur mbi sipërfaqen e bazës, në mënyrë që iPhone të përshtatet në mënyrë të përsosur, pavarësisht nga madhësia e modulit të kamerës.

Ndërsa mbështetësja MagSafe është e rrethuar me xham, mbështetësja metalike e Apple Watch, e përfunduar në të njëjtin përfundim të anodizuar gri të errët si pjesa tjetër e stendës, është e mbështjellë me plastikë me prekje të butë që do ta mbrojë Apple Watch tuaj nga dëmtimi. Dhe e gjithë kjo me një kabllo të vetme USB-C që lidhet në pjesën e pasme. Nuk do t'ju duhet të shtoni asnjë kabllo, por do t'ju duhet të shtoni një karikues USB-C të paktën 30 W fuqia që baza të funksionojë. Me karikues inferiorë nuk do të merrni tarifa më pak të shpejta, është se nuk do të funksionojë drejtpërdrejt.

E jashtëzakonshme, por jo nderime

Ky Fondacion One Max është i jashtëzakonshëm. iPhone vendoset pothuajse i vetëm në majë të diskut të karikimit falë magnetit të fuqishëm të sistemit MagSafe, me të cilin jo vetëm që arrini rehati për përdoruesin që nuk duhet të lëvizë duke prekur derisa të gjejë pozicionin e duhur, por edhe ju. lejojnë një vendosje të tillë të saktë çfarë humbja e energjisë në formën e nxehtësisë minimizohet sa më shumë që të jetë e mundur. Kjo lejon karikim shumë më efikas dhe që iPhone ynë të nxehet sa më pak që të jetë e mundur, dhe kjo përfundon të jetë shumë e mirë për jetëgjatësinë e baterisë së telefonit tuaj.

Nomad, megjithatë, ka qenë shumë afër nderimeve. Dhe është ajo Karikuesi i Apple Watch nuk është i shpejtë, Eshte normale. Nga Apple Watch Series 7 kemi karikim të shpejtë, vetëm në atë model dhe vetëm me një kabllo specifike karikimi Apple. Kjo lejon Apple Watch tonë të rikarikojë nga 0% në 80% në vetëm 45 minuta. Me këtë do të kisha notën më të lartë të mundshme, dhe nëse do të kishin shtuar edhe një portë tjetër USB-C që të mund të rikarikonte një pajisje tjetër me një kabllo, do të ishte qershia mbi tortë.

Mendimi i redaktorit

Base One Max i ri i Nomad është baza më premium e karikimit që mund të blini tani. Vite dritë larg nga MagSafe Duo i Apple, ai na ofron të njëjtën karikim të shpejtë 15 W për të qenë "Made for MagSafe", por me një dizajn dhe materiale që e bëjnë bazën e Apple të duket si një lodër. E megjithatë çmimi është praktikisht i njëjtë. Ju mund ta blini këtë Base One Max në faqen e internetit Nomad për 149.95 dollarë (lidhje) në të bardhë dhe të zi. Shpresojmë se së shpejti do të jetë në dispozicion në dyqane të tjera si Macnificos dhe Amazon.

Fondacioni Një Maks
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
$ 149,95
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • potencia
  Redaktori: 100%
 • Përfundon
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn dhe materiale të jashtëzakonshme
 • Përputhshmëri 100% me MagSafe 15W
 • Kabëll i vetëm
 • 900 gram peshë

Contras

 • Karikues i rregullt i Apple Watch
 • Nuk përfshin adaptorin e rrymës

rekuizitë

 • Dizajn dhe materiale të jashtëzakonshme
 • Përputhshmëri 100% me MagSafe 15W
 • Kabëll i vetëm
 • 900 gram peshë

Contras

 • Karikues i rregullt i Apple Watch
 • Nuk përfshin adaptorin e rrymës

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.