Baza e karikimit të AirPower mund të vazhdojë në zhvillim

AirPower

Pothuajse një vit më parë, Apple e njoftoi zyrtarisht këtëanuloi zhvillimin e bazës së karikimit të quajtur AirPower, një bazë tarifimi që ishte dorëzuar një vit e gjysmë më parë, por nuk kishim dëgjuar që nga prezantimi i saj. Kjo bazë karikimi, ne lejohet të karikojë deri në 3 pajisje duke i vendosur në çdo pozicion në bazë.

Përveç kësaj, u shfaq në ekranin e iPhone, niveli aktual i ngarkimit të të gjitha pajisjeve që ishin në bazë. Apple tha se për shkak të problemeve të shpërndarjes së nxehtësisë të gjeneruara nga baza, dhe duke mos tejkaluar standardin e saj të sigurisë, vendosi të anulonte projektin.

Sipas thashethemeve të fundit, Apple nuk e anuloi përfundimisht stacionin e karikimit dhe ajo vazhdon të punojë. Sipas thashethemeve të fundit, inxhinierët e Apple po punojnë në një bazë karikimi që shpërndan nxehtësinë në një mënyrë më efikase, gjithashtu thuhet se ata tashmë kanë një prototip në të cilin po kryejnë teste të ndryshme.

Apple prezantoi stacionin e karikimit në shtator 2017, në të njëjtën ngjarje për të prezantuar iPhone X. Në të njëjtën ngjarje, ai deklaroi se do të arrinte në treg në fund të vitit 2018, por siç e dimë të gjithë nuk arriti. Në Mars 2019 kompania njoftoi publikisht se ishte e detyruar të anulonte zhvillimin e bazës së karikimit për shkak të problemeve të ngrohjes, duke deklaruar se ajo mbetej e përkushtuar për të promovuar përvojën e këtij lloji të karikimit.

Disa muaj më parë, Ming-Chi Kuo deklaroi se një nga produktet e reja që Apple do të niste në gjysmën e parë të vitit 2020 do të ishte një bazë më e vogël e karikimit pa tel, ndoshta me mbështetje për dy pajisje. Fillimisht, ai term do të vazhdonte të ishte në fuqi edhe pse mund të ketë ndryshuar për shkak të pandemisë, megjithëse duket se kjo nuk ka qenë rasti në rastin e iPad Pro të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.