Baza e karikimit të AirPower nuk do të arrijë në treg: Apple ka anuluar zhvillimin e saj

AirPower

Foto: 9to5Mac

Baza e karikimit që Apple njoftoi në shtator 2017, dhe e quajtur AirPower, ka qenë së bashku me AirPods të gjeneratës së dytë, një nga produktet më të pritura të Apple nga përdoruesit e Apple, përdorues të cilët ata tashmë ishin kthyer në baza të karikimit të dyfishtë me një dizajn të ngjashëm.

Pas shumë muajsh zërash, përfshirë njoftimet nga Apple që pretendonin se zhvillimi ishte ndërlikuar, TechCrunch njoftoi atë baza e karikimit AirPower është anuluar zyrtarisht nga Apple, sepse ato nuk mund të tejkalojnë standardet e kompanisë.

AirPower

Dan Riccio, nënkryetari i lartë i inxhinierisë së Apple, u kërkon falje klientëve që kanë qenë në pritje të nisjes së këtij doku akuzues, në një deklaratë dërguar TechCrunch. Kjo bazë e karikimit u njoftua në Shtator 2017, së bashku me iPhone X dhe për një vit e gjysmë nuk kemi dëgjuar prej tij për nisjen e tij.

Apple ishte aq e bindur për lansimin e saj, saqë në disa produkte, përfshirë gjeneratën e dytë të AirPods, tregonte se mund të karikohet me stacionin e karikimit pa tel AirPower, si dhe të tjerët që janë në përputhje me standardin Qi.

Baza e karikimit do të përbëhej nga tre shtresa mbështjellësish, duke lejuar që deri në tre pajisje të karikohen së bashku në të njëjtën bazë, diçka që për shkak të ndoshta për problemet e ngrohjes se Apple deklaroi se vuante nga ky produkt ishte arsyeja e anulimit të tij.

Artikulli i lidhur:
Ne analizojmë AirPods të rinj: përmirësimin e vështirë për t'u përmirësuar

Nuk mund ta imagjinoj se çfarë i kaloi në kokë Apple kur ai vendosi Reklamoni një produkt që nuk kishte përfunduar ende zhvillimin. Sa herë që Apple njofton një produkt të ri, shumë janë adhuruesit që e presin atë si uji i majit, megjithatë, me këtë rast, kompania ka zhgënjyer ndjekësit e kompanisë të cilët dëshironin të shijonin funksionalitetin që na ofronte kjo bazë e të dhënave.

Unë dyshoj shumë se Apple nuk do të vazhdojë të punojë, në të ardhmen, në zhvillimin e kësaj baze tarifimi, megjithëse është e qartë për momentin duket se ata kanë hequr dorë dhe do të presin që teknologjia e nevojshme të përparojë aq sa të jetë në gjendje të zhvillojë këtë produkt dhe se ai tejkalon nivelin e lartë standardet e cilësisë së Manzana.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.