Belkin prezanton karikimin e karikimit për iPhone dhe Apple Watch

belkin-ngarkesë-dok

Belkin ka prezantuar produktin e parë që përfshin një mbështetje për karikimin e Apple Watch dhe një lidhës Rrufeja për iPhone në të njëjtën pajisje, kështu që ne mund të karikojmë smartphone dhe orën në të njëjtën kohë pa pasur disa kabllo në tryezë. Sigurisht, nëse jeni të interesuar, duhet të dini se çmimi i tij nuk është ai që mund të thuhet lirë, edhe pse kjo varet nga secila prej tyre.

El Dock ngarkuar (Dockimi i karikimit) nga Belkin është një platformë alumini me një lidhës Rrufeja dhe një krah kromi në të cilin do të vendosim Apple Watch për ta karikuar. Dizajni është mjaft minimalist dhe mund të duket mirë kudo, por është vetëm në ngjyrë metalike. Gjithsesi, Apple Dock normal para modeleve të reja ishte vetëm në të bardhë dhe asgjë nuk ka ndodhur.

Në pjesën e poshtme, si në Apple Docks zyrtare, ekziston një sipërfaqe jo-rrëshqitëse që, së bashku me peshën e saj (jo të tepërt), do të mbajnë ngarkuesin në vend. Gjëja e fundit që duam të bëjmë një stendë ku vendosim pajisje me vlerë rreth 1500 € është që ajo të lëvizë dhe të goditet.

ChargeDock_AppleWatch_iPhone_AdjustableLightningConnector_v01-r01

lidhës Rrufeja mund të rregullohet duke përdorur timonin në anën e pasme. Kjo do të na lejojë ta heqim atë pak më shumë ose pak më pak në varësi të përdorimit të një kase ose jo, gjithmonë duke lejuar që baza e iPhone të pushojë. Alsoshtë gjithashtu e mundur që të anojmë Lightning, i cili do të na lejojë të mbështesim iPhone edhe në krahun e kromit ku ngarkojmë Apple Watch. Mos kini frikë, në atë zonë ka gome.

ngarkoj-dok-belkin

Ka dy negative në propozimin e Belkin. Së pari është kablli i karikimit. Eshte nje kabllo e zezë normale si ai që kemi përdorur në çdo telefon nga më shumë se pesë vjet më parë. Kur e lidhni, është shumë e shëmtuar të shohësh kordonin e zi që del nga një mbështetëse metalike dhe me një dizajn të shkëlqyeshëm. Pika tjetër negative është se nuk është në gjendje të sinkronizohet me kompjuterin tonë. Do të kishte qenë interesante të ishim në gjendje të lidhnim Charge Dock me Mac ose PC tonë për ta karikuar dhe për ta sinkronizuar në të njëjtën kohë nëse do të donim. Nëse ata do të kishin shtuar edhe një dalje kufjesh, ne mund ta përdorim atë në çdo stereo.

Si një informacion shtesë, duke mos pasur asnjë lloj kufizimi në anët, ne mund ta përdorim këtë Dock me një iPad. Problemi, sigurisht, është se nuk do të jetë në qendër dhe ne nuk do të jemi në gjendje të karikojmë Apple Watch.

Tarifoni Çmimin e Dock

Çmimi i Belkin Charge Dock është $ 129,99 dhe për momentin nuk është në dispozicion në Spanjë. Sipas mendimit tim, është një çmim i lartë dhe arsyeja është e thjeshtë: karikuesi Apple Watch vlen 29 dollarë dhe doku i ri me ngjyra metalike vlen 49 dollarë, për një total prej 78 dollarësh. Nëse në vend të Dock-it të ri zgjedhim modelin e mëparshëm (të bardhë), do të merrnim gjithçka për 68 dollarë, pak më shumë se gjysma e asaj që na kërkon Belkin për Dock-in e tij të Ngarkesës. Përveç kësaj, aksesorët zyrtarë të Apple mund të lidhen me një kompjuter ose një stereo. Isshtë e vërtetë që ata nuk janë një 2-në-1 dhe as kanë të njëjtin model, por a ia vlen të paguash pothuajse dyfish dhe të sakrifikosh disa funksione për modelin dhe një pikë komoditeti?

Më shumë informacion: Belkin


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Solomoni dijo

  Një pikë tjetër negative e këtij aksesori është dizajni, ai nuk përfiton nga tipari i ri i orës së tavolinës së orës kur vendoset në anën e tij. Megjithëse tashmë ka pajisje të reja që e shfrytëzojnë atë, ky version është i vjetëruar dhe ata duhet të dalin prej tij sa më shpejt të jetë e mundur.

 2.   Solomoni dijo

  Produkti i vjetëruar, nuk përfiton nga opsioni "ora e tryezës" që është vendosja e orës në modalitetin e peizazhit.