Ben Geskin thotë se Apple do të lançojë një iPhone pa një nivel në vitin 2020

Iphone Geskin

Duket e pabesueshme sa pak na duhet për të shkuar nga një vit në tjetrin kur flasim për iPhone. Në atë rast dhe pasi analisti i njohur Ming-Chi Kuo nisi një raportoni në një iPhone 12 të mundshëm Me një dizajn të ngjashëm me iPhone 4, Ben Geskin shfaqet me një lajm bombë si realitet.

Po, duket se iPhone i mëposhtëm ose të paktën një nga prototipat që Apple do të kishte përgatitur për vitin e ardhshëm do të vinte me një ekran 6,7 inç dhe kamera Face ID dhe TrueDepth në kornizën e sipërme, po, ky është qartë një iPhone pa një nivel. Lajmet po qarkullojnë rreth rrjetit si shkumë dhe prototipi i krijuar nga Geskin për të rikrijuar këtë iPhone është ai që mund të shihni në imazhin e kokës.

Me një cicërimë të thjeshtë në llogarinë e tij zyrtare, Geskin tregon iPhone-in e mundshëm vitin e ardhshëm pa korniza:

Nga ana e tij, Kuo, deklaroi disa orë më parë se do të kemi një dizajn të ngjashëm me atë të iPhone 4 dhe me ekranet 5,4, 6,1 dhe 6,7 inç, e cila përkon qartë me këtë raport të ri të Geskin. Tani e gjithë kjo duhet të konfirmohet, por ne tashmë paralajmërojmë se është vërtet herët akoma për të ditur detajet e modeleve të reja të iPhone, kështu që do të duhet të jemi të vëmendshëm ndaj gjithçkaje që na vjen dhe filtrimi i asaj që ne besojmë se mund të jetë një gënjeshtër. Në çdo rast, një iPhone pa një notch do të ishte një hap i qartë dhe logjik për Apple, ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pyes dijo

    Nëse vjen pa nivel dhe me 5G do ta marr me siguri!