IOS 1, iPadOS 14.4, watchOS 14.4 dhe tvOS 7.3 beta 14.4 për zhvilluesit

Apple lëshoi ​​disa orë më parë versionet beta 1 të iOS 14.4, iPadOS 14.4, watchOS 7.3 dhe tvOS 14.4. Siç është zakonisht, këto versione beta janë së pari në duart e zhvilluesve në mënyrë që ata të mund të zbulojnë probleme të mundshme, defekte dhe lajme të tjera.

Lajmet për sigurinë dhe stabilitetin janë konstante në to dhe në parim nuk duket se kemi ndryshime estetike ose funksionale përtej këtyre përmirësimeve të vazhdueshme të stabilitetit. Apple vazhdon të punojë dhe të lëshojë versione të reja për të gjitha sistemet operative dhe në këtë rast macOS Big Sur u la për sot ndoshta pasi që është i vetmi që nuk ka versionin e tij të parë beta në macOS 11.2.

Ndoshta këto versione të reja beta do të bëhen zyrtare për të gjithë vitin e ardhshëm nëse nuk ka probleme të minutës së fundit. Në këtë rast, testet e kryera në to janë zakonisht disa javë dhe pikërisht kur ka dy javë dhe pak më shumë për të përfunduar këtë 2020 kemi beta. Ka edhe parti përmes dhe të tjerët, kështu që qetësohuni me ta dhe prisni që versionet zyrtare të vijnë për janarin 2021.

Siç bëjmë zakonisht, gjithmonë paralajmëroni se instalimi i këtyre versioneve beta në pajisjet tona të përdorimit të zakonshëm mund të jetë problematik në disa raste, pasi ato janë versione beta dhe mund të përmbajnë mete që i bëjnë pajisjet tona të mos funksionojnë aspak mirë ose janë të papajtueshme me disa të mjeteve që përdorim në ditën tonë të përditshme. Në çdo rast versionet më të fundit beta të lëshuara nga kompania Cupertino janë zakonisht mjaft të qëndrueshme Dhe siç themi gjithmonë, secili është i lirë për t'u instaluar ose jo në iPhone, iPad ose iPod Touch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.