Beta e dytë e iOS 12, watchOS 12, tvOS 12 dhe macOS Mojave tani e disponueshme për zhvilluesit

Ndërsa dje djemtë e Apple lëshuan beta e tretë për zhvilluesit e iOS 11.4.1Sot në teori ishte beta e tretë për përdoruesit e programit publik beta, por duket se planet e Apple me betën publike të versioneve të mbetura të iOS 11 janë anuluar.

Nga serverat e Apple kanë vënë në dispozicion për të gjithë zhvilluesit, beta e dytë e iOS 12, watchOS 5, tvOS 12 dhe macOS Mojave. Tani për tani, përdoruesit që janë pjesë e programit publik beta do të duhet të vazhdojnë të presin deri në fund të muajit.

Beta e dytë e iOS 12, nuk na ofron asnjë detaj për atë që mund të jetë lajmi që vjen nga dora e këtij versioni të dytë që synon vetëm zhvilluesit. Veçanërisht e habitshme është stabiliteti që na ofron këto versione të para, meqenëse nuk ka pasur shumë raste të konsumit të tepërt të baterisë ose rindezjeve të vazhdueshme, diçka e zakonshme në versionet e para të secilit version të ri të iOS, prandaj Apple nuk i ofron ato publikisht deri disa javë pas mënyrës së zakonshme, edhe pse me ky version nuk ndodh.

Beta e dytë e versioneve të reja të sistemeve operative që Apple do të nisë në mes të shtatorit, arrin zhvilluesit dy javë pasi u lëshua beta e parë, momente pasi mbaroi konferencën inauguruese të WWDC 2018.

Nëse dëshironi të shijoni iOS 12 por ju nuk jeni zhvilluesNuk rekomandohet të përdorni certifikatat që qarkullojnë në Internet, pasi që në një moment, Apple mund t'i bllokojë ato, gjë që do të na detyrojë të rikthejmë pajisjen në versionin më të fundit të iOS që aktualisht është në dispozicion, i cili është numri 11.4.

Gjëja më e mirë është të presim një javë tjetër që Apple të hap përsëri programin publik beta për t'u regjistruar me pajisjen ku duam të instalojmë beta dhe kështu të shkarkojmë certifikatën qëKjo do t'ju lejojë të përdorni iOS 12 beta pa ndonjë problem.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.