Beta e dytë e iOS 16.6 është tashmë në duart e zhvilluesve

iOS 16.6, përditësimi i fundit në iOS 16 në mënyrë të parashikueshme

Më pak se një javë pas prezantimit të iOS 17 dhe Beta-s së tij të parë, Apple vazhdon me zhvillimin e iOS 16 lëshimi i Beta-s së dytë të iOS 16.6, së bashku me ato të watchOS, tvOS dhe macOS.

Kanë mbetur më pak se 7 ditë derisa të shohim se çfarë na sjell iOS 17, përditësimin e radhës të madh për iPhone dhe iPad, si dhe të tjerat e përditësimeve për Apple Watch, HomePod, Apple TV dhe Mac. Nuk priten ndryshime të mëdha në iOS (as iPadOS) me përjashtim të disa veçorive të reja në ekranin e kyçjes dhe ndoshta përmirësime në widget, dhe opsione të reja aksesueshmërie, si mundësia e simulimit të zërit tuaj në bisedat telefonike dhe video thirrjet. Përditësimi i vetëm i madh pritet në watchOS, i cili sipas thashethemeve do të sjellë ndryshime të rëndësishme në dizajnin e tij, praktikisht i pandryshuar që nga prezantimi me modelin e parë Apple Watch.

Zëri personal në iOS 17
Artikulli i lidhur:
Çfarë është Personal Voice dhe si funksionon?

Mos prisni ndryshime të mëdha në iOS 16.6, ose më saktë asnjë, sepse duket kështu Apple tashmë rezervon të gjitha lajmet interesante për prezantimin e iOS 17. Në Beta-në e parë të iOS 16.6 nuk gjetëm asgjë që vlen të përmendet, si në ato të watchOS, macOS dhe tvOS. Në pritje për të provuar këtë Beta të dytë në dorën e parë në iPhone-in tim, për atë që po diskutohet në rrjetet sociale nuk ka asnjë lajm për shënim, kështu që ai që mund të jetë përditësimi i fundit i iOS 16 nuk pritet deri në ardhjen e pasuesit të tij, iOS 17. , nuk sjell asgjë që ne përdoruesit mund të vërejmë në pajisjet tona. Ne do të vazhdojmë të raportojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.