Beta e re e iPadOS 15 integron të njëjtin dizajn të Safari të macOS Monterey

Safari në iPadOS 15

Që nga fillimi i beta-s së parë të iOS 15 dhe iPadOS 15, ka pasur shumë përdorues të cilët ata kanë shprehur shqetësimin e tyre për shkak të dizajnit të ri, i cili e ka detyruar kompaninë të rishikojë qasjen e saj fillestare dhe të bëjë ndryshime në dizajn në beta të ndryshëm që ka lëshuar deri më tani për iOS 15 dhe iPadOS 15.

Dizajni i ri kompakt dhe i unifikuar i iOS dhe iPadOS 15 shpërndahen me ndërfaqen e dedikuar për adresat e internetit dhe për të kërkuar, duke treguar në vend një skedë individuale që ishte përgjegjëse për të bërë të gjitha funksionet. Gjithashtu, në versionin iOS, shiriti i adresave shfaqet tani në fund të ekranit.

iPadOS 15

Me nisjen e beta-s së katërt të iPadOS 15, Apple ka prezantuar një dizajn të ri në Safari, një dizajn shumë i ngjashëm (për të mos thënë të njëjtën gjë) që mund ta gjejmë në shfletuesin Apple për macOS Monterey.

Deri në betën e tretë të iPadOS 15, dizajni i Safari në iPad ishte shumë i ngjashëm me atë të Safari për iOS 15, por me shiritin e adresës në krye. Me këtë version të ri, Apple ka prezantuar një Shirit i dedikuar i skedës që aktivizohet si parazgjedhje.

Shiriti i skedave shfaqet automatikisht kur azhurnohet në versionin e ri beta të iPadOS 15. Sidoqoftë, përmes seksionit Cilësimet e Safari, ne gjejmë një mundësi që na lejon të kthehemi në modelin fillestar. Nëse jeni mësuar me këtë dizajn të ri dhe nuk doni të përdorni ridizajnimin e marrë, mund të tregoni përsëri modelin kompakt të versioneve të para.

Nëse doni të dini se çfarë të gjithë lajmet që kanë ardhur nga dora e beta e katërt e iPadOS 15 dhe iOS 15, ju mund të ndaleni nga Ky artikull ku partneri im gelngel i ka përmbledhur ato.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.