Tani disponohet beta e tretë e iOS 16.2 dhe iPadOS 16.2 për zhvilluesit

Beta iOS 16.2 për zhvilluesit

Pas nisjes së iOS 16.1.1 Pak ditë më parë, Apple vazhdon me ritmin e saj të versioneve beta dhe përgatit lançimin e iOS 16.2 dhe iPadOS 16.2. Këto sisteme të reja operative do të përfshijnë risi të mëdha të paraqitura në WWDC22, por që po largoheshin nga planet e Apple për versionin fillestar. Në fakt, beta e dytë e këtyre versioneve të reja u publikua një javë më parë, por disa orë më parë Apple lançoi versionin e tretë beta të iOS 16.2 dhe iPadOS 16.2. Zhvilluesit që kanë profilin e zhvilluesit të instaluar në pajisjet e tyre tani mund të përditësojnë përmes një rrjeti Wi-Fi për të kontrolluar se çfarë ka të re në këtë beta të tretë.

Beta e tretë e iOS 16.2 dhe iPadOS 16.2 tani në dispozicion

iOS 16.2 dhe iPadOS 16.2 prezantoj Lajm i madh që Apple e la në errësirë ​​me lançimin e versionit fillestar të sistemeve të saj operative. Këto funksione tashmë janë testuar nga zhvilluesit në versionet beta të para të iOS 16 gjatë verës dhe tani me dy versionet e para beta të versionit 16.2 që kanë qenë me ne për disa javë.

Disa orë më parë Apple publikoi zyrtarisht beta-në e tretë për zhvilluesit e cila mund të arrihet përmes shkarkimit automatik nga Cilësimet e pajisjes. Ky do të jetë rasti për sa kohë që pajisja ka të instaluar një profil zhvilluesi që mund të shkarkohet nga Qendra e Zhvilluesve, siç kanë bërë gjithmonë përditësimet në versionet beta të të gjitha sistemeve operative të Apple.

Ndër risitë kryesore, të parë tashmë në betat e para, gjejmë aplikacionin Formë të lirë, Aplikacioni zyrtar i punës bashkëpunues i Apple me të cilin disa përdorues mund të punojnë në të njëjtin dokument, duke përfshirë shënime, vizatime, në stilin më të vërtetë të aplikacioneve të shkëlqyera si Miró. Përfshihet gjithashtu mbështetja për ekranet e jashtme shfaq veçorinë Stage Manager të iPadOS 16. Kjo veçori ju lejon të transferoni një pjesë të ekranit të iPad me aplikacione funksionale në një ekran të jashtëm.

iPhone 14 me ekran gjithmonë ndezur
Artikulli i lidhur:
iOS 16.2 ju lejon të keni ekranin të ndezur pa sfond


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.