Pasdite Betas: iOS 10.2 Beta 2, tvOS 10.1 Beta 2 dhe watchOS 3.1.1 Beta 2

Apple-iOS-10-watchOS-3

Apple është kthyer në kohë për takimin e saj javor me Betas të ri për të gjitha sistemet e saj operative dhe  sapo ka lëshuar iOS 10.2 Beta 2, tvOS 10.1 Beta 2 dhe watchOS 3.1.1 Beta 2, për momentin vetëm për zhvilluesit. Të gjitha azhurnimet e reja janë tashmë të disponueshme nga qendra e zhvilluesve dhe për ata përdorues që kanë të instaluar versionet e mëparshme të provës, ata do të kenë mundësi të hyjnë te të rinjtë përmes azhurnimeve përmes OTA nga vetë pajisja.

iOS 10.2 Beta 2

ios-10-2-2

Risi kryesore e këtij versioni tjetër të iOS është përfshirja e emoji-ve të reja për t'u përdorur në aplikacionet tona të mesazheve. Emoji siç kërkohet si paella, fytyra e përzier ose duke filluar me të qeshura janë disa nga ato që përfshihen në këtë version të ri që sjell gjithashtu një pjesë të mirë të risive të tilla si:

 • Tre sfonde të reja për iPhone 7 dhe 7 Plus
 • Miniaplikacion i ri i aplikacionit Video
 • Opsion i ri për të ruajtur opsionet e aplikacionit Kamera
 • Efekt i ri "Festimi" për aplikacionin Mesazhet
 • Opsion i ri "shtytje për të folur" brenda menusë së aksesit
 • Opsione të reja në aplikacionin Music siç janë klasifikimi i listave ose vlerësimi me yje
 • Ikonë e re për pajisjet audio Bluetooth
 • Aplikim i ri televiziv (aty ku është i disponueshëm, jo ​​në Spanjë)
 • Shtypni butonin e energjisë 5 herë për të thirrur shërbimet e urgjencës

shiko OS 3.1.1 Beta 2

Pas rinovimit të plotë të Apple Watch tuaj origjinal me watchOS 3, një version që më në fund solli përmirësimin e shumëpritur të shpejtësisë kur hapni aplikacionet, Apple arriti me watchOS 3.1 të përmirësojë performancën e baterisë së orëve tona në mënyrë dramatike, duke arritur disa përdorues me versionet e reja për të shtrydhur baterinë për dy ditë të plota. watchOS 3.1.1 është një azhurnim i vogël që nuk pritet të sjellë përmirësime të mëdha përveç për pajtueshmërinë me emoji të ri në iOS 1o.2.

tvOS 10.1 Beta 2

Versioni i ri për Apple TV sjell "shenjën e vetme" të pritshme, një mënyrë për të hyrë në të gjitha llogaritë e kabllove ose shërbimeve të internetit të kontraktuara pa pasur nevojë të vendosni emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin në secilën, por kjo mund të bëhet vetëm për momentin në Shtetet e Bashkuara, dhe shërbime të tilla si Netflix tashmë kanë njoftuar se ata nuk do të marrin pjesë në këtë funksion, të paktën tani për tani. Ai sjell gjithashtu aplikacionin e ri televiziv që do të bashkojë të gjithë programacionin e ofruesve kryesorë të përmbajtjes në Shtetet e Bashkuara, dhe se gjithashtu do të kemi kohë për të parë (mbase nuk do ta shohim kurrë) këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose dijo

  Ato lajme nuk ishin në beta 1 ??

  1.    Luis Padilla dijo

   Po, unë flas në përgjithësi për tiparet e reja të versionit, ato janë kumulative. Për shembull, thirrja SOS duke shtypur butonin e energjisë pesë herë është diçka e re.

 2.   David dijo

  Unë ende nuk shoh ndonjë gjë të re (Wallpapers? Sikur qindra nuk mund të shtohen manualisht nëse dikush dëshiron), ikonë e re, opsion yjet e dëborës, etj.
  Dhe kjo gjë që më shërben çdo ditë asgjë asgjë deri më tani asgjë e re asgjë që nuk vlen të përmendet !!