Bleni një iPhone për 24 muaj pa interes dhe ata gjithashtu ju kthejnë para. Kjo është Apple Card

Këllëf Apple Card për milionerë

Kur hasim në këto lloje promovimesh, është normale që ne të "zemërohemi" me Apple për mos zgjerimin e shërbimeve të saj në të gjitha vendet dhe është që me kartën e re fizike të kreditit Apple Card, klientët do të përfitojnë nga një financim pa interes për 24 muaj.

Por lajmi i mirë apo i keq për klientët e Apple nuk mbaron këtu, dhe siç e dimë të gjithë, kompania bën rimbursime me Daily Cash-in e tyre, për klientët që paguajnë me këtë Apple Card dhe tani njofton se deri më 31 Dhjetor klientët që paguajnë me këtë kartë përveç financimit me kosto 0, ata do të marrin 6 për qind të parave të gatshme ditore me 3 përqind që gjeneron rregullisht.

Pra, është e drejtë në këtë kohë kur mendojmë se Apple duhet të ketë në dispozicion kartën fizike përtej SH.B.A. pasi që mund të marrim një marrëveshje të madhe me një pajisje të re dhe gjithashtu të financohemi pa interes. Në rastin e një iPhone 11 Pro të blerë në Shtetet e Bashkuara, kostoja e financimit është 41,62 dollarë në muaj për 24 muajNë rastin e një iPhone 11 kostoja mujore është 29,12 dollarë dhe për një iPhone XR është 24,95 dollarë. Nëse duam një iPhone 8 të cilin nuk e rekomandojmë më, kostoja mujore rritet vetëm 18,70 dollarë në muaj gjatë këtyre 2 viteve.

Ideja e Apple është që të lëshojë këtë kartë, e cila është nën "tutelën" e Goldman Sachs, në vendet e tjera sa më shpejt të jetë e mundur, por padyshim që ata do të gjejnë problemet e tyre të vogla në zgjerim dhe negociatat vazhdojnë. Ndërsa kjo po ndodh këtu mund të shijojmë financimin me kosto zero për një vitPo, ata nuk na kthejnë para për të blerë produkte të tjera në Apple siç është rasti me Apple Card.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paul dijo

  Dua të marr kartën

  1.    Mabel dijo

   Unë dua të rikrijoj kartën dhe. Rinovo iPhone 6plus

   1.    Miguel dijo

    Unë dua kartën e mollës