B&O lëshon BeoPlay A1, një altoparlant portabël me Bluetooth

BeoPlay-A1-B & G-1

Aktualisht në treg ne mund të gjejmë një numër të madh altoparlantësh që punojnë përmes Bluetooth dhe që na lejojnë të luajmë përmbajtjen e iPhone tonë pa tel. Me sa duket Një folës prej 10 eurosh nuk është i njëjtë me atë të 300 eurove. Në varësi të përdorimit kryesor që do të bëjmë të pajisjes dhe cilësisë që na nevojitet, ne do të zgjedhim një model ose një tjetër.

Për të gjithë ata përdorues që duan cilësi, B&O sapo ka lansuar një altoparlant të ri të lëvizshëm Bluetooth të quajtur BeoPlay A1. Ky folës do të dalë në treg për 249 $ dhe pajisja më e vogël që firma ka hedhur deri më tani.

BeoPlay A1 integron një bateri që sipas prodhuesit mund të zgjasë tërë ditën pa ndërprerje. Plus gjithashtu na ofron një mikrofon të integruar për t'iu përgjigjur thirrjeve që marrim ndërsa jemi duke dëgjuar muzikë. Ndryshe nga modelet e tjera, BeoPlay A1 na ofron një dizajn të shkëlqyeshëm, me një majë të bërë prej alumini me vrima dhe një bazë gome me prekje të butë.

Ky altoparlant integron butonat e volumit dhe një tjetër që na lejon të çiftojmë pajisjen me iPhone-in tonë të vendosur në buzë të jashtme. Bateria 2.200 mAh karikohet përmes një lidhjeje USB-C. Përveç kësaj, ajo gjithashtu integron një lidhje 3,5 mm jack, përndryshe ne nuk duam të përdorim Bluetooth. BeoPlay A1 vjen me një kordon që na lejon të lidhim altoparlantin për ta mbajtur atë të varur nga çanta e shpinës nëse shkojmë në një udhëtim në terren, plazh ose me biçikletë.

BeoPlay-A1-B & G

Ndryshe nga modelet e tjera që janë të papërshkueshme nga uji, ky model i ri B&O nuk merret vesh me ujin, kështu që nuk është pajisja ideale nëse duam ta përdorim në banjë gjatë dushit. Availableshtë në dispozicion në argjend dhe jeshile, megjithëse për momentin është në dispozicion vetëm argjendi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.