Bob Iger nxjerr gjoksin nga përmbajtja e tij në Disney +

Bob Iger

CEO i Disney Bob Iger Ai vazhdon të ketë një marrëdhënie shumë të mirë me Apple dhe menaxherët e saj, megjithëse është e vërtetë që ai mbron gjënë e tij si çdo CEO i një kompanie. Në këtë rast, deklaratat e Iger kanë një fokus më të drejtpërdrejtë në konkurrencën që ai mund të bëjë në shërbimin e tij streaming video nga Apple, Apple TV +.

Për më tepër, në deklaratat e tij, ai shpjegon se nuk ndihet i brengosur për çmimin e ulët të Apple TV + krahasuar me Disney + ose për përmbajtjen që do të jetë në dispozicion nga Apple. Sipas vetë menaxherit produkti juaj është shumë i ndryshëm nga shërbimet e tjera të transmetimit, kështu që nuk shqetësoheni për këtë.

Deklaratat e bëra nga Iger në CNBC tregojnë qartë se ai është i qetë me konkursin dhe se megjithëse është e vërtetë Apple TV + ka një çmim më të ulët (4,99 dollarë / euro në muaj) sesa shërbimi i tij Disney + (i cili do të kushtojë 7 dollarë në muaj) ajo që bën diferencën është që përmbajtja e saj është unike. Nga ana tjetër, ai e kupton që shërbime të tilla si Netflix ose HBO kanë çmime më të larta se ato, kështu që ai gjithashtu shpreson t'i heqë ato si konkurrentë duke parë vetëm çmimin.

Ajo që duket të jetë e dobishme për këtë lloj shërbimi nuk është specifikisht çmimi i tij, përkundrazi përmbajtja ose katalogu që ata ofrojnë dhe Bob Iger merr gjoksin e tij para mediave për gjithçka që Disney + mund të na ofrojë krahasuar me shërbimin Apple ose pjesa tjetër e kompanive. Në këtë kuptim, ajo që duhet të bëjmë është të presim të shohim se çfarë mund të ofrojë Apple TV + më shumë në krahasim me shërbimet e tjera të ngjashme, atëherë ne do të hyjmë për të vlerësuar se cila ia vlen më shumë për ne edhe pse Iger duket se e ka vërtet të qartë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.