Aksidente kurioze dhe Pokémon Go ndalon tre javë më vonë

pokemon-shko-rrëzohet

Pokémon Go është kthyer në një ethe të vërtetë dhe kumbuese. Çdo ditë gjejmë raste të reja dhe të veçanta se si Pokémon Go po prek përdoruesit në të gjithë botën në të gjitha fushat. Realiteti është se Pokemoni është një sagë mjaft jetëgjatë, kjo po bën që jo vetëm të rinjtë dhe fëmijët të vuajnë pasojat e varësisë ndaj lojës së tyre, një numër i konsiderueshëm i njerëzve midis 25 dhe 35 vjeç janë rritur fjalë për fjalë me këto pak monsters dixhitale. Një kompani e rëndësishme aeronautike sapo ka varur postera që ndalojnë Pokémon Go tek punëtorët e saj, nuk është një shije e mirë që ata të humbin orët e tyre të punës duke luajtur me celularin e tyre. Por Sot ne do të bëjmë një përmbledhje të të gjitha rasteve kurioze në të cilat Pokemon Go është fajtori.

Kompania për të cilën po flasim është Boeing, dhe jo vetëm që është kufizuar në postera të varur në të gjithë magazinën e saj, por gjithashtu u ka dërguar e-mail punonjësve për të verifikuar rregulloret. Nuk është e vetmja kompani e madhe amerikane që është detyruar të "ndalojë" Pokémon Go nga objektet e saj, domethënë për punonjësit. Vende të tjera si muze janë duke u bashkuar me këtë iniciativë, mund të jetë vërtet e bezdisshme të shohësh stafin që gjuan Pokemon në një vend të tillë kulturor. Ky ka qenë emaili i dërguar punonjësve të Boeing.

Duke pasur parasysh popullaritetin e Pokémon Go dhe që përdoruesit nuk janë bërë të vetëdijshëm se ata nuk duhet të përdorin Pokémon Go në punë (kemi dëgjuar për një përdorues i cili është dëmtuar duke luajtur lojë) ne kemi vendosur të reagojmë dhe të çaktivizojmë instalimin e Pokémon Go në të gjitha pajisjet. Ne kemi zbuluar rreth 100 instalime aktive të aplikacionit. Lista e zezë do të fshijë nga pajisja çdo aplikacion që ne e konsiderojmë të rrezikshëm, tani edhe Pokémon Go.

Nuk është e para dhe as nuk do të jetë e fundit nga kompanitë që marrin këtë masë, veçanërisht duke pasur parasysh që këta përdorues kanë instaluar aplikacionin në pajisjet e kompanisë.

Aksidente më kurioze të Pokemon Go

1857_pokemon-go_620x350

Ne do të bëjmë një përmbledhje të lehtë të kurioziteteve që ndodhën pas instalimit të Pokemon Go, dhe tashmë kemi pothuajse një libër. Para së gjithash gjejmë një viktimë, shtëpia e tij, e cila dikur ishte Kisha, aktualisht është një palestër Pokemon. Boon Sheridan nga Massachusetts pa gjithnjë e më shumë të rinj që grumbulloheshin rreth shtëpisë së tij dhe ai filloi të mendonte se po e humbte mendjen. Më vonë ai zbuloi se çfarë po ndodhte, shtëpia e tij ishte identifikuar si një palestër Pokemon.

Të jetosh në një Kishë të vjetër përfshin shumë gjëra. Sot, shtëpia ime është një palestër Pokemon. Kjo duhet të jetë magjepsëse ...

Por jo vetëm njerëzit e zakonshëm preken nga kjo ethe, në Australi, një stacion policie u pushtua gjithashtu nga të rinjtë të cilët po ndiqnin një "Sandshrew", një Pokemon tjetër mjaft interesant. Policia paralajmëroi përmes Facebook se ata nuk do të lejonin të rinjtë të hynin dhe se ata duhet t'i merrnin të gjithë nga rruga, megjithëse e morën me humor të mjaftueshëm, ne as nuk duam ta imagjinojmë nëse ishin Amerikanë të Veriut .. .

Ju nuk duhet të hyni në stacionin e policisë dhe duhet të keni kujdes kur kaloni rrugëve. Sandsrew nuk po shkon askund tani për tani. Qëndroni të sigurt dhe kapni të gjithë!

Ngarja e makinës dhe Pokémon Go janë shoqëri e keqe, dhe duhet ta shmangni atë me çdo kusht. Policia Australiane në Uellsin e Ri Jugor ka gjobitur dy shoferë deri më tani këtë javë për të luajtur Pokemon. Vepra i ka kushtuar fajtorit 325 dollarë dhe 4 pikë të lejedrejtimit të tij. 

Më në fund, një amerikan i veçantë që iu përkushtua vetes gjuaj një "Pidgey" ashtu si gruaja e tij ishte gati të hynte në dhomën e lindjes, Kështu shkoi. Fotografi u bë virale (është kreu i kësaj pjese) me më shumë se 3 milion vizita në Imgur, dhe u shoqërua nga teksti i mëposhtëm:

Kur gruaja juaj do të ketë një fëmijë dhe Pokemon shfaqet dhe ju duhet ta kapni atë me çelës të ulët

Ai e bëri atë me humor dhe qetësi, përveç kësaj, më vonë ai postoi një foto tjetër me djalin e tij menjëherë pas lindjes së tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

    Çdo ditë njerëzit janë më nënnormalë. E mahnitshme!