Seksioni i Edicionit të Fjaluar mbërrin zyrtarisht në iTunes dhe Podcasts

Botimi i folur i podkasteve Pas një paraqitje të parakohshme dhe kalimtare muajin e kaluar, seksioni i ri i Edicionit të Thënë të Apple është tani në dispozicion në iTunes Store dhe aplikacionin Podcasts. Siç sugjeron emri, Edicioni i Folur i saj rrëfen redaktimet e përmbajtjes të botimeve të ndryshme, kështu që ne do të mësojmë gjithçka që ata do të na thonë pa pasur nevojë ta lexojmë në iPhone, iPod Touch, iPad ose nga ndonjë shfletues uebi.

Apple thotë se Edicioni i Fjaluar do të vijë veçanërisht i dobishëm situatat në të cilat ne jemi shumë të zënë për të lexuar përmbajtjen, por që na lejon të dëgjojmë, duke thënë «Shumë i zënë për të lexuar faqen tuaj të internetit të preferuar? Dëgjojeni atë! Këto versione audio ju japin shumë histori të shkëlqyera të rrëfyera. Ato janë perfekte për të marrë informacionin më të fundit kur vozisni, punoni ose thjesht ndiheni sikur relaksoheni".

Edicioni i Folur, mësoni për të rejat pa qenë e nevojshme ta lexoni

Tani për tani, Apple ofron përmbajtje nga disa botime anglisht-folëse, të tilla si Huffington Post, Reuters, Slate. .Mic, Wired, IGN, Bustle, Fusion, Gizmodo, Jezebel, Lifehacker, TIME, Skift y Pleiboj (Playboy rrëfeu ...). Ashtu si pjesa tjetër e botimeve, pjesa e Edicionit të Fjaluar është të ndara në kategoriSi Brifingjet, Mendje Mijëvjeçare, Politika në perspektivë, Përfshirja dhe Identiteti o Bisedimet e parave.

Përmbajtja e Edicionit të Fjaluar përdor një teknologjia e Shtresa e folur çfarë ndodh me përmbajtjen audio të burimeve RSS. Përkundër asaj që mund të mendojmë, teknologjia e SpokenLayer bën që duket se teksti po rrëfehet nga një person, diçka që është larg nga të dëgjuarit e përmbajtjes me zërat e famshëm të "Loquendo".

L kapitujt e këtyre botimeve janë mjaft të shkurtër, diçka e kuptueshme nëse marrim parasysh se ajo që do të dëgjojmë do të jetë teksti i lexuar nga artikujt në një faqe në internet. Gjëja e mirë që ne tashmë e dimë, që nuk do të duhet ta lexojmë dhe mund të bëjmë gjëra të tjera ndërsa zbulojmë gjithçka, por e keqja është se, logjikisht, nuk do të jemi në gjendje të heqim një artikull. Në çdo rast, Botimet e Thëna tashmë kanë mbërritur zyrtarisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.