Bragi lëshon kufje të reja pa tel

kufje-bragi

Siç ishte njoftuar më parë, prodhuesi i kufjeve Bragi sapo ka konfirmuar lansimin e një pakete të re dhe më të lirë të kufjeve pa tel. Njoftimi bëhet vetëm një ditë para lansimit të iPhone 7 dhe Apple Watch 2 të ri nga kompania Manzanita, e cila do të jetë nesër, 7 Shtator. Produkti i ri i Bragi ka një emër mjaft të qartë dhe të drejtpërdrejtë, "Kufjet". (Kufjet). Ata janë një produkt mjaft i ngjashëm me kufjet e tyre të mëparshme (Dash), por ndryshimi qëndron në çmimin e tij, i cili është shumë më i lirë, i cili është arritur duke humbur disa nga tiparet e tij, siç janë sensorët e shëndetit dhe depozitimi. 

Kufjet e reja Bragi gjithashtu zëvendësojnë sensorin e vjetër të prekjes me butona tradicionale me të cilët kontrollohen thirrjet hyrëse ose opsionet audio dhe multimedia, të cilat ndodhen në pjesën e jashtme të veshit të djathtë. Bragi gjithashtu premton një kohëzgjatje prej gjashtë orësh të luajtjes me baterinë e këtyre kufjeve (me Dash ofroi vetëm tre orë) dhe 250 orë në modalitet gatishmërisë. Produkti vjen me një karikues karikuesi.

Në të njëjtën kohë kur këto kufje janë hedhur në treg, kompania boton gjithashtu versionin 2.1 të sistemit operativ Bragi. Shtë një azhurnim për kufjet e mëparshme, Dash, i cili siguron pajtueshmëri për të sinkronizuar kufjet me aplikacionin Apple Health dhe Google Fit. Përditësimi gjithashtu shton monitorimin e rrahjeve të zemrës, modalitetin e rastësishëm të muzikës, bllokimin e kontrolleve të prekjes së kufjeve dhe një sistem të ri të kontrollit të zërit, i disponueshëm në gjuhët vijuese: Spanjisht, Frëngjisht, Gjermane dhe Kineze. Asgjë nga anglishtja.

Edhe pse nuk dihet ende se cilin opsion do të ketë zgjedhur Apple për të ofruar kufje për përdoruesit e iPhone 7 të ri, prodhuesit e aksesorëve të pajtueshëm po nxitojnë të lëshojnë modele të këtij lloji, pa tel dhe të bazuar në lidhësin e Rrufesë, ose adaptorë për këto sisteme të reja kjo, sipas thashethemeve, do të zgjidhet nga kompania e udhëhequr nga Tim Cook.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.