CameraTweak: Shtoni shumë funksione në Kamera (Cydia)

Ju nuk e dini se sa keni nevojë për një shkulje derisa ta keni të instaluar në Cydia, mendova se kamera e iPhone funksionoi shumë mirë, derisa u përpoqa CameraTweak.

CameraTweak shton një mori karakteristikash në aplikacionin vendas të Kamera iOS. Më e mira për mua është mënyra e përparuar, ku mundesh zgjidhni një fokus dhe ekspozim tjetër (mund ta shihni në video). Ju gjithashtu mund të kapni fotografi çdo X sekonda, të vendosni një kohëmatës, lloje të reja rrjetesh, etj. Në video ju mund të zgjidhni Frame Rate, rezolucionin dhe raportin e pamjes.

Ju mund ta shkarkoni atë nga 0,99 dollarë për Cydia, do ta gjeni në repon BigBoss. Ju duhet të keni bërë jailbreak në pajisjen tuaj.

Më shumë informacion - Ostium: hapni qendrën e njoftimeve duke e ndarë ekranin në dysh (Cydia)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Përshëndetje, pse i regjistroni Vlerësimet në formatin 4: 3?

 2.   Çikote69 dijo

  Shumë mirë Gonzalo. Kur shtojnë Zmadhimin në Video, do të jetë Shkulja perfekte për kamerën.

  1.    Aser dijo

   Për mua me këtë ata vendosin mundësinë për të ndaluar regjistrimin e videos dhe të jenë në gjendje ta rifillojnë atë pa përfunduar videoja që më kanë blerë.

 3.   Julizq dijo

  Dhe unë pyes ... të gjitha këto aplikacione që janë në AppStore dhe në Cydia, siç është rasti ... fotot kanë të njëjtën cilësi si fotografia që është bërë me opsionin e kamerës origjinale të iPhone? Dua të them, a përmendët që bën fotografi çdo X sekonda ... ato dalin me të njëjtën cilësi si kur bën një fotografi me kamerën origjinale të iPhone? Apo përkundrazi, kur bëni kaq shumë fotografi radhazi (modaliteti i shpërthimit) ato dalin me më pak cilësi?

  1.    Javi4130 dijo

   E njëjta cilësi të gjithë jetën 

 4.   Të pa hyrura 2 dijo

  Unë kam instaluar këtë shkulje dhe është vërtet interesante - euro më e mirë e shpenzuar për një kohë të gjatë
  Në rastin tim, që kam një iPhone 4, kam vërejtur që ju lejon të zgjidhni të regjistroni video me 1080p dhe 60 fps. Nuk kam asgjë të qartë se është reale, dhe duhet të bëj teste, por edhe se arrin të regjistrojë në 1080 është tashmë një përparim i shkëlqyeshëm. Dhe nëse vendasja 720p arrin të regjistrojë në më shumë se 30 fps, do të jetë gjithashtu një përparim i madh. A ka qenë dikush në gjendje ta provojë deri tani dhe a mund ta konfirmojë atë? Faleminderit

 5.   David naveira dijo

  Unë kam testuar në një iphone 4s dhe nuk regjistron me 60fps në fakt regjistron vetëm tingullin kur e vendos në 60fps, a i ndodh dikush e njëjta gjë me të?

  1.    Të pa hyrura 2 dijo

    Me iPhone tim 4 jam përpjekur të regjistroj me 30 dhe 60 fps dhe gjithmonë të regjistroj zërin në 720p dhe 1080p. 1080 nuk kanë verifikuar ende që janë reale; ajo që kam vërejtur është se kur vendos 60fps pamja paraprake e videos duket pak e deformuar ... sikur të ndryshoja kornizën ose të bëja një zoom të çuditshëm ...

 6.   Të pa hyrura 2 dijo

  Padyshim që nuk regjistron në 4p në një iPhone 1080. Mbetet për mua të zgjidh çështjen nëse arrin më shumë se 30 korniza në rezolucionin vendas (720p), ndoshta mashtrimi është që për të arritur një shpejtësi më të lartë është e nevojshme të sakrifikosh rezolucionin në mënyrë që një iPhone 4S të mund të regjistrojë me 720p në 60 fps Por kjo tashmë është hamendje ...