Apple CarKey mund të jetë afër qoshe

Duket se ajo që nisi si një thashethem po bëhet shpejt realitet. Nisja e Apple Car Key Do të ishte një nga risitë që mund të vinte në versionin e ri të iOS dhe është se kohët e fundit specifikimi Digital Key Release 2.0 i bazuar në NFC është tashmë aktiv. Kjo specifikim i Çelësit dixhital bazohet në Bluetooth LE dhe së bashku me Ultra Wideband janë pjesët thelbësore për të funksionuar ky sistem. Me këtë dhe thjesht duke mbajtur iPhone në xhepin tuaj, çantën e shpinës, çantën, etj., Ne do të jemi në gjendje të qasemi dhe ta nisim makinën direkt.

Me këtë Digital Key Release 2.0, përdoruesit mund të ndajnë "çelësat dixhitalë" të tyre me përdoruesit e tjerë dhe në këtë mënyrë do të shërbente gjithashtu për të hyrë në një shtëpi, zyrë ose të ngjashme. Ka disa përfitime që kjo veçori do të shtonte kur është e disponueshme. Edhe kur përdoruesi ka iPhone-in e tij pa bateri, do të jetë akoma e mundur të hyjë në makinë falë një mënyre rezerva e energjisë e cila do t'ju lejojë të përdorni këtë Apple CarKey.

Me pak fjalë, duhet të shihni secilin nga detajet e këtij funksioni të ri që mund të kemi në dispozicion në iPhone-in tonë shumë shpejt dhe WWDC nuk është as aq larg dhe supozohet se pikërisht në atë moment do të fillojë të jetë shpërndarë midis zhvilluesve për Le të eksperimentojnë me këtë protokoll, atëherë mund të jetë e lehtë për ta zbatuar, por për këtë duhet të presim për më shumë detaje. Ne nuk po themi që ky vit mund të jetë tashmë i disponueshëm, por gjithçka shtohet dhe e reja Lirimi i çelësit dixhital 2.0 Shtë një hap më shumë për mbërritjen tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.