CarPlay kushtoi 110 euro në vit për pronarët e një BMW

BMW CarPlay

Ishte një opsion dhe kërkimi i CarPlay ose më mirë të kesh mundësinë e përdorimit të CarPlay në BMW kushtonte përdoruesve rreth 110 euro. Ne flasim në të kaluarën sepse marka rishikon para një «mashtrimi» të tillë dhe tani makinat e markës që janë në përputhje me të ky shërbim ndodh që të ketë CarPlay falas si të gjitha markat e makinave që e kanë këtë mundësi.

Jo të gjitha makinat aktuale kanë CarPlay ose Android Auto, por tarifimi për të është i shtrenjtë. Masa do të fillojë të zbatohet për pronarët e këtyre makinave në Mbretërinë e Bashkuar dhe gradualisht do të shtrihet në pjesën tjetër të vendeve. Të gjithë përdoruesit e ConnectedDrive do të jenë në gjendje të shijojnë CarPlay falas, gjë që duhet të ndodhë që nga fillimi.

Ajo që bën CarPlay është po aq e thjeshtë sa projeksioni i iPhone në ekranin e panelit të makinës, në mënyrë që një firmë t'ju faturojë sepse na duket të paktën një grabitje. Nuk bën asgjë jashtë asaj që bën një Citroen, një Seat apo ndonjë markë tjetër që shton mundësinë e lidhjes së iPhone, kështu që me të vërtetë Ato 110 euro në vit që klientët paguanin për të pasur shërbimin duhet të rimbursohen nga firma.

Në çdo rast marka tërhiqet në këtë praktikë abuzive dhe tani të gjithë përdoruesit e një BMW që kanë instaluar versioni i fundit i ConnectedDrive ata nuk do të duhet të paguajnë më për të përdorur shërbimin. Ndoshta ata vendosin tarifën në koston totale të makinave që shesin, por të paktën ato nuk do t'ju bëjnë të paguani për diçka që ne mendojmë se është me të vërtetë e nevojshme për sigurinë (ndër të tjera) në makinat aktuale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.