Apple Cash tani është në përputhje me kartat e debitit Mastercard

Ky shërbim që shumë përdorues e kanë shijuar për ca kohë dhe që shumë prej nesh shpresojmë ta shohim një ditë sapo kemi marrë një seri përmirësimesh interesante. Për disa orë Apple Cash është i pajtueshëm me kartat e debitit Mastercard, por ka edhe ndryshime të tjera interesante.

Të gjithë përdoruesit që kanë këtë shërbim në dispozicion morën një email duke njoftuar mundësinë për të transferuar para në bilancin e tyre Apple Cash duke përdorur Transferim të menjëhershëm me një kartë debiti Mastercard. Dhe është se deri dje ky opsion për të transferuar para ishte e mundur vetëm duke përdorur një kartë debiti Visa.

Paratë na arrijnë më shpejt në Apple Cash

Duket se për të bërë transferimin e parave procesi mund të zgjasë pak, por tani me Transferimin e menjëhershëm, paratë dërgohen menjëherë nga banka jonë në Apple Cash etj. përdoruesi ka para menjëherë. 

Nga ana tjetër, kushtet dhe kushtet e shërbimit gjithashtu kanë ndryshuar dhe tani Apple do të paguajë 1,5% për transferimet e bëra me Transferim të menjëhershëm, ka edhe një tarifë minimale prej $ 0,25 dhe një tarifë maksimale prej $ 15 për secilin transaksionMe Në këtë mënyrë, opsionet kufizohen më tej dhe problemet e mundshme me institucionet financiare shmangen.

E gjithë kjo do të nisë nga e enjtja e ardhshme, 26 gusht, dhe ata që nuk duan të paguajnë asgjë për të shtuar para do të jenë në gjendje të vazhdojnë të përdorin transferimet ACH, të cilat janë falas. Logjikisht, ky lloj transferimi parash zgjat nga 1 deri në 3 ditë nga momenti i transferimit në llogari. Ana negative e gjithë kësaj siç themi në fillim të artikullit është ajo Apple Cash mbetet ekskluzive për përdoruesit amerikanë. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.