Chipolo One Spot, kështu funksionon lokatori i parë i pajtueshëm me Apple Search

Apple njoftoi dje programin e saj të ri "Kërko" me të cilin prodhuesit e tjerë mund të përfshinin pajisjet e tyre gjurmuese në rrjetin "Kërko" të iOS dhe Chipolo ishte një nga të parët që shpalli produktin e tij të ri, me të gjitha detajet se si do të funksionojë.

Produkti i parë Chipolo i pajtueshëm me Apple Search do të jetë «Chipolo One Spot», një disk i vogël i zi që mund ta vendosim në një zinxhir çelësash, një portofol ose një xhep, dhe që do të na lejojë jo vetëm të lokalizojmë diçka që nuk e mbajmë mend se ku e kishim lënë por edhe gjëra që i kemi humbur në ndonjë vend tjetër të largët. Ky aksesor i vogël do të jetë i disponueshëm në të zezë dhe do të jetë i papërshkueshëm nga uji, me një bateri që do të zgjasë një vit dhe mund të zëvendësohet pas asaj kohe. Do të ketë gjithashtu një altoparlant që do të lëshojë një tingull deri në 120dB, për të gjetur pajisjen tuaj.

Chipolo do të përdorë aplikacionin "Kërko" iOS, me të cilin do ta lidhim me iPhone-in tonë në disa shëtitje shumë të thjeshta. Pasi të bëhet kjo, ne mund të:

 • Gjeni artikujt: mund ta lokalizoni Chipolo tuaj One Spot përmes aplikacionit Kërko, duke treguar vendndodhjen e fundit të njohur.
 • Bëni tinguj: nëse lokalizuesi juaj është afër mund ta bëni të lëshojë një tingull për ta gjetur.
 • Modaliteti i humbur: nëse e humbni artikullin në të cilin i keni bashkangjitur Chipolo One Spot, mund ta vendosni në "modalitetin e humbur", kështu që kur dikush ta gjejë atë të merrni një njoftim. Nëse dikush tjetër përveç pronarit të tij e gjen, ju mund të përdorni aplikacionin «Kërko» për ta identifikuar atë, dhe do të hyni në një faqe në internet ku do të shfaqet një mesazh i lënë nga pronari, si dhe informacionet e kontaktit për ta rikthyer atë.

E gjithë kjo ndodh me sigurinë maksimale që privatësia juaj do të garantohet falë kriptimit nga një skaj i skajshëm, as Apple dhe as Chipolo nuk do të jenë në gjendje të lokalizojnë pajisjet tuaja në çdo kohë. Dhe gjithashtu nuk do të ketë asnjë tarifë mujore për këtë shërbim. Ky produkt i parë i Chipolo, One Spot, do të jetë në dispozicion për rezervim në muajin maj, me dërgesat e para që fillojnë në qershor. Ju keni më shumë informacion dhe mundësinë e rezervimit në faqen zyrtare të Chipolo (lidhje)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hummer dijo

  Sapo bleva një çipolos një, dhe shoh se ato nuk janë në përputhje me APP-në e iphone ... ata mund të kishin adaptuar ato aktualë me APP-në në vend të anasjelltas.