Chirp për Apple Watch, një aplikacion që kthen Twitter në orën inteligjente të Apple

Cicërimë Apple Watch Twitter

Twitter u zhduk nga Apple Watch disa muaj më parë. Pas një azhurnimi në versionin e iPhone, përdoruesit panë që aplikacioni për orën inteligjente u zhduk. Një nga arsyet ishte se nuk ishte një aplikacion vendas dhe sipas kërkesave të vetë Apple, me WatchKit 2, qëllimi ishte që: të gjitha app sepse ora duhet të jetë e pavarur nga iPhone. Sidoqoftë, disa zhvillues nuk janë të dorëhequr për të lejuar Twitter të shkëputet nga kyçet e tyre dhe kjo është pikërisht ajo që ka bërë zhvilluesi Will Bishop me "Chirp for Twitter" të tij.

E vërteta është se, si ai apo jo, Apple Watch po përqendrohet në një sektor disi të ndryshëm nga ai i njoftimeve. Kjo orë inteligjente po bëhet gjithnjë e më shumë "ekspert" në mbajtjen e një kontrolli të plotë të ritmit tonë të jetës dhe duke na dhënë thirrje zgjimi kur është e nevojshme. Po kështu, Kit Kërkimor 2.0, i cili do të mbërrijë me iOS 12, do të sjellë përmirësime që do t'i bëjnë pajisjet Apple edhe më interesante në sektorin e shëndetësisë.

Apple Watch Chirp

Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që përdorimi i disa aplikacioneve nga kyçi ynë nuk mund të ketë shumë kuptim. Jo për shkak të lëvizjes së kyçit të dorës, por për shkak të madhësisë së ekranit të Apple Watch dhe aftësisë për të shijuar disa seanca prej tij. Shtë e vërtetë që për disa pamje paraprake nuk është keq - përsëri në iOS 12 do ta kemi atë mundësi - por të mbajmë një sesion të plotë të Twitter ose të ngjashëm të tjerë ...

Kjo tha, zhvilluesi e shpjegon atë Chirp është një aplikacion vendas për Apple Watch me të cilën ne mund të hedhim një vështrim në «Timeline» tonë, si dhe të shënojmë si të preferuara ose të rimarrim gjithçka që mendojmë se është e përshtatshme. Ne gjithashtu mund t'i përgjigjemi ose dërgojmë tweets nga ora jonë e mençur Apple. Tani, duket se në të ardhmen mesazhet direkte do të integrohen gjithashtu në app.

Cicërima është falas me blerjet brenda pp. Siç shpjegon vetë zhvilluesi në Reddit, modeli i pagesës është i njëjtë me atë që ndodhi me aplikacionin e tij tjetër në App Store, Nano për Reddit. Kjo është, përdoruesi ka paguar një shumë - ndërmjet $ 2 dhe $ 4 - për të marrë azhurnimet e ardhshme të PRO. Për të qenë më të saktë, ne ju lëmë me shpjegimin fjalë për fjalë të Peshkopit: “Chirp për Twitter është falas, me mundësinë për të azhurnuar në Chirp Pro me një pagesë një herë të çfarëdo që dëshironi kur blini aplikacione. Disa prej jush e njohin aplikacionin tim tjetër, Nano për Reddit, dhe nëse e dini, mund të mbani mend se si funksionoi modeli i çmimeve Nano, Chirp është i njëjti ".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.