Karikues Anker 737 dhe Nano 3, fuqi, cilësi dhe siguri

Ne testuam karikuesit dhe kabllot e reja të Anker, me përmasa shumë të vogla, por fuqi e madhe karikimi, dhe me teknologjitë më të fundit të inkorporuara për t'u kujdesur për baterinë e pajisjeve tuaja Apple.

Ne të gjithë kujdesemi për iPhone-ët, iPad-ët dhe MacBook-ët tanë duke përdorur kuti dhe kapakë që i mbajnë ata të duken të pacenuar. Po aq e rëndësishme sa kujdesi për të nga jashtë është edhe ta bësh atë nga brenda, dhe për këtë Është thelbësore të përdorni karikues të çertifikuar që kanë masat e nevojshme mbrojtëse për të shmangur mbingarkesat dhe ngrohjen e tepërt të pajisjes sonë.. Dhe nuk mund të harrojmë kabllot, të cilat janë gjithashtu të rëndësishme si për të përfituar sa më shumë nga performanca e karikuesve dhe për sigurinë e pajisjeve tona. Me këta karikues dhe kabllo Anker nuk do të kemi asnjë problem sepse kanë teknologjitë më të avancuara të sigurisë.

Ngarkues Anker

Anker 511 Nano 3

Karikuesi i përsosur për iPhone dhe iPad është ky Anker Nano 3 i vogël. Megjithatë, me një madhësi kaq të vogël, ai ka një fuqi karikimi prej 30 W, i cili ju lejon jo vetëm të rikarikoni iPhone tuaj me karikim të shpejtë, por edhe ka më shumë se fuqi të mjaftueshme për të rimbushur iPad Pro tuaj 12.9 inç, madje edhe një MacBook Air. Ngarkuesi zyrtar për laptopët më të përballueshëm të Apple ka të njëjtën fuqi prej 30 W dhe është më shumë se dy herë më i madh se Nano 3 i Anker. Për të pasur këtë madhësi, ai përdor teknologjinë GaN, e cila e lejon atë të zvogëlojë madhësinë pa probleme mbinxehjeje. Nuk ndalet me kaq, ai përfshin gjithashtu teknologjinë ActiveShield 2.0 që monitoron vazhdimisht temperaturën për të shmangur problemet.

Ngarkues Anker

Është gjithashtu në dispozicion në ngjyra të ndryshme në mënyrë që ta kombinoni sipas dëshirës tuaj, duke përfshirë ngjyrën e re vjollce të iPhone 14 Pro. Sigurisht që nuk është i përputhshëm vetëm me produktet e Apple, por edhe me pajisje të tjera si Samsung, duke qenë në gjendje të përfitojë nga Karikimi Super i Shpejtë i markës koreane Më i vogël dhe më i fuqishëm se karikuesi zyrtar i Apple, dhe të gjithë për të njëjtin çmim, që atëherë mund ta blini në Amazon për vetëm 24.99 € (lidhje).

Anker 541 USB-C në Lightning (Bazuar në Bio)

Plotësuesi i përsosur për një karikues si Nano 3 është një kabllo USB-C në Lightning që mbështet protokollin e shpërndarjes së energjisë, përndryshe nuk do të mund të përfitoni nga veçoritë e karikuesit. Anker ka krijuar kablloja e parë e bërë me materiale biologjike që rrjedhin nga bimët, si kallam sheqeri ose misri. Duke përdorur këto materiale për mbështjellësin e kabllove, përdorimi i plastikës zvogëlohet, një trend që fatmirësisht po merret seriozisht gjithnjë e më shumë nga prodhuesit dhe ky është një lajm i mirë.

 

Fakti që është bërë me këto materiale nuk do të thotë të heqësh dorë nga qëndrueshmëria. Kablloja i është nënshtruar testeve më të kërkuara dhe Anker garanton se do t'i rezistojë deri në 20.000 palosjet. Nuk kam mundur ta verifikoj, por kablli ben pershtypje me rezistencen e madhe, materialet kane nje prekje te madhe dhe gjate ketyre javeve i kam nenshtruar testeve me kerkuese (duart e femijeve te mi) dhe besoj se premtimi i Ankerit do të përmbushet pa probleme. E disponueshme në dy gjatësi (0.9m dhe 1.8m) dhe ka një rrip elastik për ta mbajtur atë, një detaj që personalisht i kushtoj rëndësi. Sigurisht që ka certifikim MFi, dhe Ka një çmim prej 24.99 € (1.8 milion) dhe 19.99 € (0.9 milion) në Amazon (lidhje), në cilëndo nga pesë ngjyrat e disponueshme, njësoj si karikuesi Nano 3.

Anker 737 GaNPrime 120W

Nëse jeni duke kërkuar për një karikues për të gjitha pajisjet tuaja, Anker 737 i ri është ajo që ju nevojitet. Me një fuqi prej 120 W, është karikuesi i përsosur për të rimbushur laptopin, iPhone dhe iPad tuaj. Ka tre porte karikimi, dy USB-C dhe një USB-A. Fuqia maksimale e karikimit është 120 W që shpërndahet midis tre porteve. Në rast se përdorim vetëm një nga portat USB-C, fuqia maksimale do të jetë 100 W, dhe nëse përdorim vetëm USB-A, do të jetë 22,5 W. Këto janë numra që sigurojnë se do të jeni në gjendje të rikarikoni laptopët më të kërkuar të Apple, siç është MacBook Pro 16″ 2021.

Ngarkues Anker

Fuqia nuk duhet t'ju frikësojë të rikarikoni pajisje të tjera që kërkojnë më pak energji, sepse teknologjia PowerIQ 4.0 e bën karikuesin të dijë në çdo kohë fuqinë e karikimit që i nevojitet pajisjes së lidhur me të dhe e rregullon atë për të arritur rimbushjen më efikase. Mund ta përdorni për të rimbushur MacBook Pro, iPhone, Apple Watch ose AirPods tuaj, pa u shqetësuar për asgjë. Sigurisht që ka edhe mbrojtje ActiveShield 2.0 për të parandaluar mbinxehjen. Çmimi i tij është shumë më i ulët se karikuesi më i ngjashëm i Apple në fuqi (por me një portë të vetme USB-C). Mund ta blini në Amazon për 94.99 € (lidhje)

Anker 765 USB-C në USB-C 140W

Me ngarkues kaq të fuqishëm është shumë e rëndësishme të përdorni kabllo cilësore dhe plotësuesi i përsosur është kablloja Anker 765 që mbështet fuqi karikimi deri në 140 W, e përkryer për çdo pajisje që ju vjen në mendje falë përputhshmërisë së saj me Power Delivery 3.1. E bërë nga najloni i gërshetuar dhe me lidhës të përforcuar, është testuar për t'i bërë ballë më shumë se 35.000 kthesave. Është në dispozicion në dy madhësi (0.90 dhe 1.80 metra) me çmim 29.99 € (lidhje) Dhe nga 32.99 € (lidhje) përkatësisht në Amazon.

Mendimi i redaktorit

Pas vitesh përdorimi të karikuesve kabllorë Anker, kjo është gjithmonë marka që unë rekomandoj për këdo që kërkon karikues cilësor me çmime të mira. Ata jo vetëm që ofrojnë atë që premtojnë për sa i përket fuqisë, por ju japin paqe mendore duke ditur se përfshijnë teknologjitë e nevojshme për t'u kujdesur për pajisjet tuaja gjatë ringarkimit. I ri Anker Nano 3 është karikuesi i përsosur i përditshëm për iPhone ose iPad tuaj, edhe për MacBook Air tuaj, me një madhësi që ju lejon ta çoni kudo. Së dyti karikuesi Anker 737 është një pajisje e përsosur gjithçka-në-një, me fuqi të mjaftueshme për të rimbushur deri në 3 pajisje njëkohësisht dhe që mund ta përdorni edhe me laptopin tuaj. Së bashku me to, kabllot Anker rekomandohen shumë për performancë dhe rezistencë. Kuriozë për kabllon e re të bërë me materiale të përftuara nga bimët, e cila më ka befasuar këndshëm për sa i përket rezistencës.

Anker Nano 3 dhe Anker 737
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
24.99 a 94.99
 • 80%

 • Anker Nano 3 dhe Anker 737
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Fuqia e Madhe
 • Madhësi shumë e vogël
 • teknologjitë e sigurisë
 • Certifikimi MFi

Contras

 • Modelet evropiane nuk janë të palosshme

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.