Cilësia e zërit të AirPods Pro të ri ende nuk i mposht Galaxy Buds, sipas Consumer Reports

aeropodet pro

Pas shumë muajsh zërash, Apple lëshoi ​​disa javë më parë versionin e AirPods me anulim të zhurmës të dubluar AirPods Pro. Shumë janë përdorues që pretendojnë se ky model i ri përfshin përmirësime në cilësinë e zërit, megjithatë, sipas Consumer Reports, ato nuk janë të mjaftueshme për të tejkaluar Galaxy Buds.

Samsung Galaxy Buds janë kufjet pa tel që sipas kësaj organizate, ofrojnë cilësinë më të mirë të zërit në këtë lloj pajisjeje. Especiallyshtë veçanërisht e habitshme që ky model Samsung, tejkalon modelet e tjera që gjithashtu përfshijnë anulimin e zhurmës, pasi ky nuk e ofron.

AirPods Pro

Consumer Reports shprehet se nëse po kërkoni cilësi të zërit në kufje pa tel, ka mundësi më të mira në treg. AirPods Pro tingëllon vërtet mirë nëse e kombinoni edhe me avantazhe të tjera të ofruara nga kjo gamë e kufjeve pa tela Apple.

AirPods Pro tingëllon shumë mirë. Ashtu si shumica e kufjeve me Bluetooth, ky model mund të mos i përshtatet audiofileve më kritikë. Por përmirësimi i dukshëm i zërit së bashku me tiparet që i pëlqejnë konsumatorët për AirPods duhet ta bëjnë këtë model një konkurrencë serioze nëse jeni në treg për kufje pa tel.

Lidhur me sistemin e transparencës të përfshirë në AirPods Pro, Consumer Rerport pohon se dizenjimi i këtyre kufjeve mund të japë ndjesinë e izolimit plotësisht, edhe kur kemi çaktivizuar anulimin aktiv të zhurmës, por falë modalitetit të Transparencës (i cili nuk ka shpikur Apple) , e cila funksionon veçanërisht mirë, izolimi zvogëlohet dhe na lejon të jemi të vetëdijshëm për tingujt e mjedisit tonë.

Rezultati që ky organizëm jep AirPods Pro është 75, për 86 që Galaxy Buds kanë dhe 65 të Amazon Echo Buds, Kufjet pa tel të anulimit të zhurmës së Amazon që aktualisht janë në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara për 129 dollarë, të njëjtin çmim me të cilin mund të gjejmë Galaxy Buds të Samsung, edhe pse këto të fundit janë të disponueshme në të gjithë botën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.