Cila tabletë për fëmijë rekomandohet më shumë? Një IPAD?

Tableta për fëmijë

Për ne të moshuarit e kemi të qartë, iPad është tableti që ofron performancën dhe skenën më të mirë në treg, shitjet e tij i garantojnë ata dhe ne sigurojmë një mbështetje teknike që konkurrenca nuk e gëzon. Sidoqoftë, mbase përmbajtja e përqendruar në më të voglin e shtëpisë së bashku me brishtësinë e saj të predispozuar për hir të dizajnit na bën të shqyrtojmë alternativa të tjera si p.sh. tableta për fëmijë të dyqaneve të mëdha si Carrefour, të cilat kanë një gamë të gjerë të këtyre pajisjeve elektronike që synojnë më të voglin e shtëpisë dhe që supozohet se janë jashtë rrugës. Ne ju ndihmojmë të zgjidhni çfarë tabletë për fëmijë ose i përqendruar tek fëmijët për të blerë, dhe mbi të gjitha do t'ju tregojmë nëse iPad takohet ose me të vegjlit.

Zgjidhni një tabletë për fëmijë Mund të bëhet ferr, automatikisht fakti që ju nuk mund të vlerësoni atë që keni në duart tuaja dhe qëndrueshmërinë e supozuar, na bën të kthehemi te pjesa e tabletave më të lira për fëmijë dhe të përqendrohemi tek të vegjlit në sipërfaqe të mëdha si Carrefour. Sidoqoftë, nuk duhet ta përjashtojmë domosdoshmërisht iPad-in si një opsion, mbështetja e madhe nga zhvilluesit e iOS mund ta bëjë atë tabletin më të sigurt dhe më të dobishëm për të vegjlit në familje. Përveç kësaj, ne gjejmë në treg gjithnjë e më shumë produkte të përqendruara nga dhe për to, për shembull Tablet Clan 2 i RTVE që ka qenë një sukses që nga 2012. 

Mosha shoqëron? 3 vjet nuk është e njëjtë me 10 vjet

Tabletë për fëmijë

Aspekti i parë që do të shqyrtojmë kur blejmë një tabletë për fëmijë është mosha e djalit tonë. Një tabletë nuk do të na shoqërojë gjatë gjithë rritjes, në fakt pak do të kenë një performancë të mirë nëse largohemi nga diapazoni i iPad. Kjo është arsyeja pse ne duhet të marrim parasysh nëse tableta për fëmijë është produkti i duhur për fëmijën tonë. Shtë e qartë se një "fëmijë" midis tre dhe njëmbëdhjetë vjeç nuk do të dëshirojë tabletën për asgjë tjetër përveçse të luajë me zogjtë e Angry Birds ose të shikojë videot e tyre të preferuara Pocoyo. Vështirë se ka ndonjë diskutim këtu, përveç faktit se mbikëqyrja e të rriturve gjithmonë do të kërkohet kur përdorni teknologji, tabletat për fëmijë siç janë Tablet Clan 2 RTVE janë përqendruar nga dhe për atë treg, dhe kufizimet e tij në nivelin e softuerit do t'ju parandalojnë me të gjitha mënyrat për t'i dhënë një përdorim tjetër.

Pasi ta kemi blerë këtë tablet, praktikisht mbulohen frika jonë se si fëmijët tanë e përdorin botën e internetit. Sidoqoftë, nëse përballemi me një të ri rreth dhjetë vjeç, duhet të kemi parasysh që brenda disa ditësh ai do të bëhet një adoleshent, mosha nuk e shoqëron atë, hormonet janë në sipërfaqe dhe tableta e fëmijëve do të zhduket. të jetë qartë e vogël. Ne nuk po flasim vetëm në nivelin e lundrimit, sigurisë ose rezistencës, duhet të kemi parasysh që tableta mund të bëhet një mjet më edukues nëse dini si ta menaxhoni atë.

Kjo është ajo ku kthehemi te seksioni i tabletave në Carrefour, por kemi një problem, diapazoni i çmimeve dhe mundësive është shumë i gjerë dhe nuk dimë si të zgjedhim. Sidoqoftë, këtu përgjigjja është e qartë, sektori i arsimit ka zgjedhur gjithmonë iOS dhe Apple di si të kujdeset për to, iPad është opsioni juaj më i mirë.

A është një iPad i mirë si një tablet për fëmijë?

Këllëf iPad për fëmijë

Padyshim që me mbikëqyrje të duhur, po. Jo vetëm në nivelin e softuerit, le të fillojmë me rezistencë. Frika jonë kryesore kur u lëmë të vegjëlve një tablet "të nivelit të lartë" si iPad është dashuria e tyre për të kontrolluar rezistencën e të gjitha materialeve që kanë në majë të gishtave. Nuk ka provë më të mirë të qëndrueshmërisë sesa t'i lini një pajisje një fëmije e vogël për disa ditë, vetëm Nokia di të kalojë ato teste. Sidoqoftë, Apple fsheh një gamë të shkëlqyeshme aksesorësh prapa këtij dizajni simetrik dhe kujdesit për pajisjet e saj. Duke qenë një markë e njohur, ne do të gjejmë shumë mbulesa dhe mbrojtës të fëmijëve për iPad, gjë që e bën atë një nga tabletët më interesantë 10 inç.

Vetëm futja e tekstit «Rasti i fëmijëve iPad» në Amazon do të na zbulojë pajisje të pafund ultra-rezistente për tabletën tonë, kaseta tabletash për fëmijë që do ta bëjnë iPad-in shoqëruesin e përsosur të udhëtimit për të voglin tuaj dhe do të sigurojnë që iPad-i të përballojë në mënyrë të përsosur të gjitha sfidat e tyre. Për një mbrojtje më të madhe, diapazoni i xhamit të zbutur për iPad është gjithashtu shumë i gjerë, gjithmonë nën 15 euro, përveç kësaj, dyqane të mëdha si Primark gjithashtu na ofrojnë këto pajisje për iPad.

Qëndrueshmëria nuk duhet patjetër të jetë një frikë kur blini iPad për fëmijë. Tani kalojmë te programi kompjuterik. Blerjet brenda aplikacionit dhe përdorimi i shfletuesit mund të shkaktojë panik. Sidoqoftë Kontrolli prindëror në iOS do të bëjë që të mos keni frikë të shihni fëmijë me tableta. Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni me lehtësi cilat aplikacione mund të përdorin dhe cilat aplikacione nuk mund të përdorin, do të fitoni shëndet dhe paqe të mendjes. Përveç kësaj, ju mund të bllokoni blerjet e integruara në të gjitha aplikacionet, pasi ajo është një rregullore e App Store.

A blej një tablet të lirë për fëmijë apo një tabletë të mirë?

Tabletë për fëmijë të thyer

Këtu përgjigja është e qartë, ne nuk do të vlerësojmë buxhetin e secilit lexues, aq më pak, megjithatë, nëse po mësojmë diçka me kalimin e kohës, është se në teknologji, e lirë është zakonisht e shtrenjtë. Ne kthehemi në sektorin e teknologjisë në zonën e madhe dhe zbulojmë se në disa me një pjesë të pafund të tabletave të lirë në Carrefour ose qendra të ngjashme. Sidoqoftë, diçka që duhet ta keni parasysh, këto "tableta për fëmijë" nuk janë për fëmijë. Në nivelin përbërës, materialet zakonisht lidhen thjesht me shkatërrimin e lehtë, përveç kësaj nuk ka gjasa që të gjeni pajisje të dedikuara fëmijëve sepse ato janë marka kalimtare, me origjinë të panjohur (zakonisht kineze) dhe që nuk kanë ndonjë lloji i gamës së aksesorëve zyrtarë ose jozyrtarë.

Vazhdojmë të kërkojmë, gjejmë dy tableta 10 inç, njëra kushton 200 € dhe tjetra vetëm 100 €. Shtë e vështirë për ne të shohim ndryshimin, midis kaq shumë numrave dhe premtimeve, ato duken saktësisht të njëjta. Sidoqoftë, asgjë nuk mund të ishte më larg së vërtetës. Këto tableta të lirë zakonisht kanë pajisje që tashmë ishin të vjetruara vite më parë, me sasi të vogla RAM që i bëjnë ato padurueshëm në një sistem operativ si Android. Sidoqoftë, është e vërtetë që tabletët si Xperia, Samsung ose Huawei janë disi më të shtrenjta, por ofrojnë edhe një përzgjedhje të aksesorëve dhe mbështetje në nivelin e softuerit që nuk do të gjeni në ato marka të tabletave të lira nga Carrefour.

App Store ka më shumë dhe më mirë aplikacione për fëmijë

AppStore-NDALO

Një pikë tjetër diferencuese është depoja e aplikacioneve. Ndërsa në Android do të gjejmë mijëra e mijëra aplikacione të bëra nga dhe për të na mashtruar, në App Store kemi një kontroll të cilësisë që disa aplikacione vështirë se do të kalojnë. Cfare ka me shume, reklamimi në Android është shumë ndërhyrës në aplikacione falas, kështu që fëmijët tanë mund të gjejnë shumë lehtë reklamat e papërshtatshme për intervalin e tyre të moshës.

Ndërkohë, App Store jo vetëm që ka një përzgjedhje më të kujdesshme të aplikacioneve, por gjithashtu ka mbështetjen e zhvilluesve dhe ka një seksion të bërë nga dhe për të vegjlit, mbledhja e aplikacioneve për fëmijë për iPad është e pakonkurrueshme dhe është shumë e favorizuar .

Përfundime rreth tabletave për fëmijë

Tablet Clan RTVE për fëmijë

Përgjigja këtu është e thjeshtë, shumica e përdoruesve që blejnë tableta për fëmijë bëjnë gabim duke blerë thjesht tableta të lirë me sisteme operative Android, gjë që është padyshim një gabim. Patjetër alternativa më e mirë për fëmijët është një tabletë e dedikuar siç është Tablet Clan 2 RTVE me një çmim prej vetëm 130 euro dhe gjithçka që mund të shkosh. Ose kaloni në alternativa me iOS siç është iPad Air 2 që tani për tani është për 429 euro në dyqanin zyrtar të Apple, shoqëruar nga një aksesor për fëmijë ose një Çantë Smart nëse është për një publik nga dhjetë vjet, me garancinë që do të shërbejë si një mjet arsimor në të ardhmen.

Nëse buxheti ynë zvogëlohet, tabletët e bërë nga dhe për fëmijët janë opsioni i vetëmMeqenëse tabletat e lirë 10 inç zakonisht do të ofrojnë jo vetëm një performancë të tmerrshme, por një cilësi të materialeve që do të na detyrojnë ta depozitojmë në pikën më të afërt të pastër brenda vetëm disa muajsh, shpesh preferohet të blini diçka me cilësi, Sidomos kur jemi sa i përket shtëpisë më të vogël, investimi tek fëmijët nuk është një opsion, por duhet të jetë një detyrë, kështu që është e vetmja alternativë që ne e shohim të zbatueshme. Përveç gjithë kësaj, edukimi i fëmijës do të ndikojë në mënyrën se si ai e përdor dhe si e trajton pajisjen, duke zgjatur ose zvogëluar kohëzgjatjen e saj me kalimin e kohës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Tableta më e mirë për një fëmijë është… ASNJ !! !! Kaq e thjeshtë Dhe më pak një ipad prej 400 diçka apo më shumë euro.
  Çfarë brezi moronesh të gjithë ditën të lidhur me tabletë, çfarë lloj e ardhme na pret? Duke besuar të gjitha marrëzitë që lexojnë në internet pa menduar ose arsyetuar dhe më lart të lidhur me lojëra video pa studiuar ose bërë detyra shtëpie. Epo, çfarë e ardhme na pret ...

 2.   Mordiane dijo

  Connio IOS 5 Përgjithmonë pse nuk jeni një i rritur normal, kur do të kuptoni se gjenerata e mijëvjeçarit është një tjetër listë, mos u shqetësoni se jeni 50 vjeç uff .ffuff me këta burra të vjetër