CustomNC personalizon ndërfaqen e Qendrës së Njoftimit

porosi

Përdoruesit e minimalizmit janë me fat. Ata njerëz që nuk u pëlqejnë linjat, ndarësit dhe vizualet dhe format e tjera që shfaqen në Qendrën e Njoftimeve të iOS tani kanë një zgjidhje. Shtë një e re shkulje për Jailbreak të quajtur CustomNC që ju lejon të personalizoni pamjen e Qendrës së Njoftimeve për ta bërë atë siç na pëlqen.

Siç tregohet në imazhin e mësipërm, nëse dëshironi mund ta hiqni plotësisht faqen "Sot" nga Qendra e Njoftimeve. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të fshehni skedat, ndarësit dhe madje të çaktivizoni efektin e turbullirës me të cilin shfaqet sfondi kur kemi qasje në Qendrën e Njoftimeve.

Të gjitha opsionet për të bërë rregullime në konfigurimin e kësaj shkuljeAto mund të gjenden në seksionin Preferencat që vijnë me aplikacionin me të cilin është instaluar. Kur bëjmë ndryshime në aplikacion, do të duhet të bëjmë burim në pajisje, në mënyrë që ato të mund të hyjnë në fuqi, kështu që zhvilluesi i CustomNC ka përfshirë një buton shumë të dobishëm për këtë. Shtë në fund të menusë së cilësimeve.

w1152

Megjithëse nuk është shumë e qartë nëse shumë njerëz do të përdorin mundësinë e eliminimit të faqes "Sot", sepse këtu është Widgets Nga aplikacionet e iPhone, është një fakt që shumë përdorues do të preferonin që Qendra e Njoftimit të mos shfaqej me të gjitha ato linja dhe ndarës që hedhin poshtë dizajnin e panelit. Për më tepër, nuk është i vetëdijshëm se sa i keq është efekti 'turbullira' në sfondin e Qendrës së Njoftimeve derisa të mund ta çaktivizoni dhe ta shihni siç është falë kësaj shkulje. Në këtë mënyrë ajo ka një pamje shumë më të pastër dhe vizualisht më të këndshme.

CustomNC mund të shkarkohet nga Cydia, në depon e BigBoss, në pajisjet që kanë Jailbreak. Zhvilluesi thekson se shkulje për Qendrën e Njoftimeve është testuar vetëm në pajisjet me iOS 9, kështu që nuk garanton se është në përputhje me versionet e mëparshme të sistemit operativ ose beta të reja të iOS 10 të afërt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.