Dëgjoni, dëgjoni: aplikacioni Podcasts do të përfshijë përmirësime të mëdha së shpejti

iTunes dhe aplikacioni Podcasts i Apple janë vendet më të mira për të dëgjuar podcast tuaj shpejt dhe lehtë, por jo vetëm kaq, por ato janë gjithashtu platforma kryesore e shpërndarjes prej tyre në të gjithë botën. Gjatë viteve, ky ka qenë mjeti kryesor për të reklamuar dhe ndarë shfaqje të reja, dhe duket se kjo është diçka që kompania kaliforniane është e vendosur të shtyjë përsëri për ta bërë platformën në fjalë edhe më të rëndësishme.

Aplikimi i Podcast-et janë rinovuar me iOS 11 (siç ju thamë në kjo video) dhe tani ofron një imazh më në përputhje me pjesën tjetër të sistemit dhe, mbi të gjitha, me Apple Music, aplikacioni tjetër ka për qëllim riprodhimin e përmbajtjes audiovizive. Tani jo vetëm që është më e lehtë të mbash ritmin me episodet e fundit të podcastit tënd të preferuar, por do të jetë gjithashtu më e lehtë të kesh një përvojë më të mirë sa herë që futesh në aplikacion. Por ndryshimet nuk janë vetëm në seksionin estetik.

Gjatë ditës së djeshme, ditën e fundit të WWDC, Apple mbajti një fjalim në të cilin zbuloi më shumë për të ardhmen e afërt të aplikacionit Podcasts. Ndryshimet që do të vijnë do të synojë t'i bëjë përdoruesit të aftë të ndjekin podkastet tuaja në një mënyrë më intuitive (shkarkoni sezonet e plota, ndiqni në rend kronologjik ...) dhe t'u siguroni krijuesve më shumë mjete për të zgjedhur se në çfarë mënyre dëshirojnë që episodet t'i shfaqen audiencës dhe për të marrë të dhëna analitike për to (sipas sezoneve, nga ato më të fundit te ato më të mirat) i kohëve të fundit). i vjetër ose anasjelltas, publikoni rimorkio ...).

Seti i të gjithëve lajmet që do të shohim të implementuara në muajt në vijim do të përcaktojë drejtimin e ri të aplikacionit të preferuar kur bëhet fjalë për Podcasts. Nëse doni të dini më shumë, mund të shihni video e kësaj seance WWDC.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.