Dërgesat e IPad u rritën me 4% tremujorin e fundit

iPad Pro

Me fillimin e iPadOS, iPad është bërë dpajisje ideale për të zëvendësuar laptopin tonë, një ide që Tim Cook ka pohuar në të gjitha fjalët kryesore që nga fillimi i iPad Pro i parë në 2015, por për shkak të kufizimeve të ofruara nga iOS nuk kishte ndonjë kuptim.

Për momentin, këtë vit duket se Apple nuk planifikoni të rinovoni gamën e iPad Pro, kështu që do të duhet të presim më shpejt deri në Mars të vitit. Me rinovimin e iPad Air, iPad Mini dhe iPad 2019 është më se e mjaftueshme, rinovimi i gamës iPad ka lejuar që Apple të rrisë numrin e dërgesave me 4% krahasuar me 2018.

iPad Pro

Strategy Analytics ka publikuar raportin e saj më të fundit mbi industrinë e tabletave ku na tregon pjesën aktuale dhe të kaluar të prodhuesve kryesorë. Sipas vlerësimeve të tyre, Apple është lider në treg. Pjesa e tregut u rrit me 4% në tremujorin e tretë krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, me rreth 10.1 milion dërgesa.

Pavarësisht dërgesave në rritje me 4%, të ardhurat nga shitjet e iPad, Sipas vlerësimeve të Strategy Analytics, ato u rritën me 8%, që do të thotë se iPad-të që shesin më shumë janë modelet më të shtrenjta, diapazoni Pro, pavarësisht nga fakti se këtë vit nuk është rinovuar.

Apple ka transportuar 10,1 milion njësi në treg midis korrikut dhe shtatorit ndjekur nga Amazon, me 5,3 milion, rritja e të cilit ka qenë 141% krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Në pozicionin e tretë, ne gjejmë Samsung, i cili ka parë se si numri i dërgesave është ulur me 5%. Huawei ka parë që dërgesat e saj kanë rënë me 18% ndërsa Lenovo ka rritur dërgesat e saj me 8% duke arritur në 2.5 milion njësi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.