Si të dërgoni këngë ose të ruani ato të marra nga WhatsApp

Dërgoni këngë nga WhatsApp

Që nga dita e djeshme ne mund të dërgojmë dhe marrim dokumente nga WhatsApp pa pasur nevojë që ato të jenë PDF ose duhet t'i kthejmë ato në atë format. Falë kësaj risie, ne mund të dërgojmë Word, Excel, PowerPoint ose dokumente me tekst të thjeshtë. Dhe jo vetëm kaq, por ne gjithashtu mund të dërgojmë këngë, diçka që të paktën unë, që gjithmonë kam përdorur aplikacionin Native Music, nuk e kisha bërë kurrë. A doni të dini se si dërgoni dhe shkarkoni këngët e marra në WhatsApp? Epo, vazhdoni të lexoni.

Së pari, unë do të doja të them se kam bërë një hulumtim dhe zbulova se këngët mund të dërgoheshin përmes WhatsApp për një kohë të gjatë, por duke përdorur aplikacione të tjera dhe me metoda më të shtrenjta. Këtu gjithashtu do t'ju mësojmë se si t'i dërgoni ato duke përdorur aplikacione të palëve të treta, por tani gjithçka është shumë më e thjeshtë. Ne gjithashtu do t'ju tregojmë se si ruani ato në iPhone tuaj për të qenë në gjendje t'i riprodhoni ato edhe nëse fshini bisedën atje ku i keni marrë. Ju keni të gjitha informacionet më poshtë.

Si të dërgoni këngë nga WhatsApp

Me rrjedhën e punës (paguar)

Dërgoj këngë në .mp3 ose m4a (formatet e tjera që nuk i kam provuar akoma) është shumë e thjeshtë. Gjëja e parë që na duhet është të kemi këngët në një faqe që na lejon të ndajmë këtë lloj përmbajtje, siç është aplikacioni falas VLC. Por ekziston një aplikacion që na lejon të bëjmë gjithçka dhe unë gjithmonë do të rekomandoj blerjen tuaj. Bëhet fjalë për Workflow, nga ku mund të rikuperojmë edhe këngët që kemi në aplikacionin Native Music. Procesi i dërgimit të këngëve nga WhatsApp duke përdorur Workflow është si më poshtë:

 1. Logjikisht, nëse nuk kemi të instaluar Workflow, ne shkojmë në App Store dhe e instalojmë atë. Mund ta shkarkoni nga KJO LIDHJE.
 2. Tani do t'ju duhet rrjedha e punës për të nxjerrë këngët nga aplikacioni muzikor dhe për t'i dërguar ato. Unë krijova një që ju e keni në dispozicion KJO LIDHJE. Duhet ta hapni në Workflow.
 3. Me aplikacionin e instaluar dhe rrjedhën e punës të shkarkuar, ne hapim Rrjedhën e punës dhe fillojmë rrjedhën e punës Send Music.

Dërgoni këngë me Workflow

 1. Veryshtë shumë e thjeshtë për t’u përdorur: ne thjesht duhet të kërkojmë këngën ose këngët që duam të dërgojmë dhe pranojmë.
 2. Hapi i fundit i rrjedhës së punës dhe i kësaj metode është ndarja, e cila do të na lejojë të dërgojmë këngën me WhatsApp dhe mjete të tjera.

Dërgoni këngë me Workflow

Me Dokumente 5 (falas)

Një opsion aq i thjeshtë sa ai i mëparshmi, por që mund të jetë më i mirë sepse është falas është dërgimi i këngëve duke përdorur aplikacionin Documents 5. Kjo metodë është shumë e thjeshtë dhe ne do të duhet të bëjmë vetëm sa vijon:

 1. Ne shkarkojmë Dokumentet 5 nëse nuk e kemi të instaluar (download).
 2. Logjikisht, ne tani hapim Dokumentet 5.
 3. Ne hapim «Bibliotekën e Muzikës iPod».
 4. Tani prekim «Redakto».
 5. Ne zgjedhim këngët që duam të dërgojmë.
 6. Ne prekim «Open in».
 7. Në fund, zgjedhim "WhatsApp" dhe më pas kontaktin në të cilin duam të dërgojmë këngën.

Dërgoni këngë me Dokumente 5

Nga aplikacionet e tjera

Nëse e kemi këngën në VLC ose në një aplikacion tjetër multimedial, mund t'ju japim direkt për të ndarë dhe zgjedhur WhatsApp. Por më duket më interesante të jem në gjendje të dërgoj ato që kemi në iPhone-in tonë. Nëse aplikacioni multimedial ku kemi këngën ka në dispozicion veprimin e ndarjes ( pjesë ) por nuk na lejon ta dërgojmë me WhatsApp, ne mund ta përdorim KJO PUNE. Shtë më e thjeshtë nga të gjitha, pasi është si Mac Preview, një shikues për të gjitha llojet e dokumenteve, por prej tij kemi një mundësi shumë më të fuqishme të ndarjes që do të na lejojë të dërgojmë këngë nga WhatsApp.

Si të shkarkoni këngët e marra nga WhatsApp

E keqja e shikimit të këngëve në WhatsApp është se ato nuk mund të shkarkohen. Jo Jo pak. Ekziston një hile që do të na ndihmojë ruaj një audio WhatsApp. Metoda e mëposhtme nuk është më tërheqëse dhe imagjinoj që në të ardhmen nuk do të jetë e nevojshme të bëhet kaq shumë devijim, por funksionon. Ne do ta bëjmë atë duke ndjekur këto hapa:

 1. Ne luajmë dhe mbajmë këngën e marrë nga WhatsApp. Ne do të shohim se shfaqet opsioni «Resend».
 2. Ne trokitje e lehtë në "Resend".
 3. Tani prekim ikonën e ndarjes ( pjesë ).
 4. Nga opsionet që shfaqen, ne zgjedhim «Shto në shënime».

Ruaj këngët e WhatsApp

 1. Ne e pranojmë shënimin, nuk ka nevojë ta emërtojmë atë.
 2. Tani ne hapim aplikacionin Notes dhe hyjmë në shënimin e krijuar.
 3. Ne luajmë dhe mbajmë këngën.
 4. Nga opsionet që shfaqen, ne zgjedhim «Ndaj».

Ruaj këngët e WhatsApp

 1. Tani duhet të prekim «Shikimin e Shpejtë».
 2. Ne prekim përsëri ikonën e ndarjes ( pjesë ).
 3. Dhe së fundmi, ne e ruajmë këngën në një aplikacion të pajtueshëm. Do ta ruaja në VLC.

Ruaj këngët e WhatsApp

 • Siç na tregojnë në komente, por unë kam preferuar të shtoj opsionin vendas dhe falas këtu, nëse keni Workflow ne gjithashtu mund të ekzekutojmë Workflow Preview (Quick Look) për ta ruajtur kudo. Ne gjithashtu mund të fillojmë rrjedha të tjera pune, kjo tashmë në shijen e konsumatorit.

Siç mund ta shihni, nuk është një metodë me disa hapa, por funksionon dhe zgjidh dyshimin e ku ruhen audiot e WhatsApp në iPhone. E keqja është se kënga është dërguar dhe ruaj me një emër shumë të gjatë, por aplikacione si VLC ju lejojnë të riemërtoni skedarin. Çfarë mendoni për këto metoda për të dërguar dhe ruajtur këngë nga WhatsApp?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

12 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juan Fran (@ Juan_Fran_88) dijo

  Informacion i mirë

 2.   anonim dijo

  Interesante ... A ka ndonjë alternativë por falas?

  1.    Paul Aparicio dijo

   Përshëndetje, Anonim. E keni fjalën t’i dërgoni? Siç e tregoj, gjëja e rëndësishme është t'i kesh ato në një aplikacion që ka zgjerimin e aksioneve. Për shembull, mund të dërgoni një këngë nga VLC nga butoni i ndarjes.

   Nëse dëshironi të dërgoni ato nga mbështjellja juaj, mund të provoni iZip (ka një version falas) që mund të hyjë në bibliotekën e muzikës. Unë do ta hetoj atë dhe do të shtoj informacionin.

   Një përshëndetje.

   Redakto: jo, iZip nuk funksionon nëse nuk është me versionin Pro. Do të shoh nëse gjej ndonjë aplikacion tjetër që ka qasje në këngët në bibliotekë.

   Redaktoni 2: Dokumentet 5 e lejojnë atë. E shtoj në postim.

 3.   Jezusi jaime gamez dijo

  Ka një kohë që ka një aplikacion që punon si një shfletues me një lexues kujtese për të ruajtur këngët e shkarkuara. Unë e kam përdorur që nga fundi i iPhone 5s.

 4.   algo dijo

  Ju gjithashtu mund të rikuperoni dropbox me rrjedhën e punës në vend që të jepni shënime që ju jepni runflow dhe nëse keni recetën, ju keni mundësinë për ta shkarkuar dhe ruajtur atë kudo që dëshironi.

  1.    Kornizat dijo

   diçka, e keni atë recetë për ta shkarkuar dhe ruajtur ku të doni?

   1.    Paul Aparicio dijo

    Përshëndetje marcos. Nëse keni aplikacionin Workflow, unë kam shtuar një lidhje te Paraqitja. Shtë një shtesë që lëshohet nga butoni i ndarjes. Nëse ia jepni për të ndarë nga WhatsApp, zgjidhni "Run Workflow" dhe zgjidhni Preview, do të jeni në gjendje të shikoni skedarin, por ajo që ju intereson është që nëse klikoni përsëri në butonin share, do të jeni në gjendje të bëni çfarë të doni me të, siç është ruajtja e tij në VLC, në Dropbox ...

    Një përshëndetje.

   2.    Iō Rōċą dijo

    E kam, por si ta kaloj te ju?

 5.   Matematikan Pablo dijo

  Përshëndetje adash,
  Doja t'ju them se e dua postimin tuaj. I saktë, i sinqertë dhe i dobishëm. Workflow ishte aplikacioni që më bëri të azhurnohem në iOS 8 me iPhone 4s tim aktual (i cili ende lufton me iOS 9.3). Ai nuk kishte marrë aq shumë pamje paraprake sa me këto dy transmetime. Të gjitha të mirat.

 6.   patriotike dijo

  Nëse opsioni nuk shfaqet në iphone tim për të shtuar shënime, si ta bëj atë?

 7.   Gustavo dijo

  Përshëndetje, kur hyj në bibliotekën muzikore të iPhone-it tim përmes Dokumenteve 5, nuk kam mundësi të modifikoj, për shkak të kësaj. (Unë kam një iphone 5s)
  pershendetje Pablo

 8.   aseretrich dijo

  Faleminderit shumë, sapo e përdora dhe më ndihmoi shumë