Dështime masive kur aktivizoni iPhone X të ri në AT&T të Amerikës së Veriut

IPhone X është tani në dispozicion në të gjithë Shtetet e Bashkuara, por disa nga pronarët e rinj të telefonit të ri Apple nuk mund të fillojnë ta përdorin atë për shkak të problemet e aktivizimit operatori dhe mbingarkesa.

Në forume të MacRumors, disa përdoruesit e operatorit të Amerikës së Veriut AT&T Ata ankohen për probleme të aktivizimit dhe gjithashtu ka raporte për probleme të tilla të aktivizimit në Twitter dhe Reddit. Ajo që po ndodh është që klientët e AT&T që vuajnë nga problemet, të shohin se si ndodh Koha e gjatë e pritjes në procesin e aktivizimit më parë, më në fund dështojnë me një mesazh gabimi në ekran.

Problemi duket të jetë për shkak të mbingarkesës së madhe me kaq shumë pajisje të reja që përpiqen të lidhen me transportuesin në të njëjtën kohë dhe të fillojnë procesin e aktivizimit të tyre. Edhe pse ka përdorues që kanë qenë në gjendje të bëj që procesi i aktivizimit të funksionojë pas disa përpjekjesh të tjerët e kanë bërë atë të funksionojë pas një ristartimi të pajisjes ose përmes iTunes.

Në MacRumors mund të lexojmë histori këto ditë si kjo:

Unë thirra Apple. Ndërsa një person tjetër postoi, ata më bënë të fik telefonin dhe ta rifilloja. Akoma nuk funksionoi. Ai më tha të telefonoja AT&T, gjë që unë e bëra. Ata konfirmuan që serverat e tyre ishin poshtë, por më dhanë numrin e telefonit të aktivizimit automatik. Unë telefonova, sistemi tha se ishte aktivizuar ... por ende nuk ka jetë në telefon. Kam ndryshuar kartën SIM me telefonin tim të vjetër ...  por asgjë, gjithçka ishte e njëjtë. Lidhur me iTunes, dhe pasi është dashur të rindizni procesin disa herë për shkak të gabimeve, Më në fund isha në gjendje ta vazhdojaNë fakt, ajo u azhurnua në 11.1 dhe u restaurua nga një kopje rezervë e iOS 11.1 me një lëvizje.

Në Spanjë nuk ka raporte për dështime masive kur aktivizoni iPhone X të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.