Kyçi i mençur i Danalock V3 tani i disponueshëm në Apple Store

HomeKit është këtu për të qëndruar dhe sot ka shumë pajisje dhe produkte që janë në përputhje me këtë teknologji që na lejon nga distanca kontrolloni një numër të madh të pajisjeve dhe / ose elementeve të shtëpisë tonë direkt nga iPhone-i ynë. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të krijojmë rutina të ngjashme me IFTTT.

Deri tani, ishte shumë e vështirë, për të mos thënë thuajse e pamundur, të gjesh një Lock i pajtueshëm me HomeKit, jo vetëm në Spanjë, por edhe në Evropë Dhe them deri më tani, sepse tashmë mund të gjejmë bllokimin V3 të Danalock në Apple Store Online, një kyç që mund ta menaxhojmë direkt nga iPhone, iPad dhe së shpejti nga macOS Mojave.

Falë këtij bllokimi, më në fund mundemi dilni nga shtëpia pa çelësa, ne thjesht duhet të mbajmë pajisjen tonë që të jemi në gjendje të hapim dhe mbyllim derën. Përveç kësaj, ajo gjithashtu na lejon t'u japim akses anëtarëve të familjes sonë në distancë, t'u japim qasje të përkohshme dhe të kufizuar në përdorime të caktuara njerëzve të tjerë, të tilla si shpërndarës, njerëz që duhet të rregullojnë një pajisje në shtëpinë tonë ...

Instaloni këtë lloj flokësh, nuk do të thotë lamtumirë traditave kryesore, pasi është gjithashtu i pajtueshëm me ta, ideal për ata anëtarë të shtëpisë që nuk mbajnë celular ose atë teknologji për të hapur dhe mbyllur dyert që nuk përdorin. Punon me katër bateri CR123A, e cila ofron një autonomi të përafërt prej një viti, ka një lartësi prej 67 mm, një gjatësi prej 59 mm, një gjerësi prej 5,9 mm dhe një peshë prej 195 gramësh.

Siç mund ta shohim në imazhin e mësipërm, dizajni i kësaj bllokimi inteligjent është shumë i ngjashëm me atë që mund të gjejmë në shumicën e shtëpive tona, kështu që pajtueshmëria është e garantuar. Instalimi i tij është shumë i thjeshtë, pasi kërkon vetëm që të heqim cilindrin e derës dhe të vendosim Danalock V3. Çmimi i saj është 249,95 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.