Deezer ridizajnon aplikacionin e saj Deezer for Creators, një mjet analitik për muzikantët dhe podcasters

Deezer për krijuesit

Ashtu si Apple Music, ajo e bën platformën të disponueshme për të gjithë muzikantët Apple Music për Artist, Deezer gjithashtu i ofron këtij komuniteti një aplikacion në mënyrë që ata të dinë gjatë gjithë kohës se si po funksionojnë krijimet e tyre të reja, një mjet që gjithashtu u lejon atyre të bëjnë një ndjekja e fushës së podkasteve të disponueshme në platformë.

Ky aplikacion, i cili u lansua vitin e kaluar, sapo ka marrë një azhurnim të madh, një azhurnim që ridizenjon plotësisht ndërfaqen dhe gjithashtu shton një funksion të ri përmes kartave në mënyrë që krijuesit të mund të ndani listat e dëgjimit ku janë këngët tuaja.

Çdo kartë e përbashkët mund të përmbajë emrin e listës për luajtje në të cilën shfaqet artisti. Sipas Deezer, artistët nuk do të jenë të kufizuar në listat e paraqitura të këngëve, pasi ata gjithashtu do të kenë akses në "kartat e pista" për të ndarë. Sa herë që një titull i ri është i disponueshëm brenda shtatë ditëve të para të publikimit, artistët do të jenë në gjendje të cndajeni menjëherë me fansat, si dhe publikojeni atë në kanalet tuaja sociale

Aplikacioni Deezer for Creators për iOS do të vazhdojë gjithashtu të ofrojë veçori për gjurmoni performancën e këngës ose shfaqjes, duke monitoruar të dhënat dhe performancën e transmetimit në baza ditore, tabela javore dhe mujore dhe të lexueshme lehtë, të ndara sipas kategorive, duke përfshirë platformën, vendet, zhanrin dhe listat kryesore të luajtjes.

Sipas Fréderic Antelme, Shefi i Përmbajtjes në Deezer:

Të dhënat shpesh mund të jenë mbytëse dhe befasuese. Aplikacioni ynë i ri 'Deezer for Creators' i prish të gjitha në një format të lehtë për tu lexuar për t'ju ndihmuar të planifikoni hapin tuaj të ardhshëm. Ose për të përmirësuar rezultatet tuaja ose për të planifikuar lansimin tuaj të ardhshëm të madh

Përditësimi i fundit që mori aplikacioni Deezer, shtoi mbështetjen për Apple Watch që të mund të luani këngë që i kemi shkarkuar më parë si dhe integrimin me HomePod dhe HomePod mini.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.